Seria kolizji drogowych. Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą

, Na sygnale, Wiadomości, 15.03.2019 16:20,
Wiadomo, jaka jest główna przyczyna tych zdarzeń.
Seria kolizji drogowych. Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą

W ciągu niespełna jednej doby [14-15.03.2019] na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do siedmiu kolizji drogowych, których główną przyczyną było nieprzestrzeganie przepisów w ruchu drogowym oraz roztargnienie i pośpiech za kierownicą.

14 marca o godzinie 09.20 w Bulowicach na ulicy Bielskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 51 – letnia mieszkanka Kęt, kierując samochodem marki VW Golf podczas skrętu w lewo uderzyła w tył samochodu marki Peugeot, którym kierował 37 – letni mieszkaniec Ryglic, a który wykonywał manewr wyprzedzania.

O godzinie 13.10 w Grojcu na skrzyżowaniu ulicy Beskidzkiej z Jagiellończyka doszło do kolejnej drogowej. Jak ustalili policjanci 33 - letni mieszkaniec powiatu bielskiego, kierując samochodem dostawczym marki Fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 53 – letniej mieszkance miejscowości Kozy która kierowała samochodem marki Renault, a która następnie uderzyła w ogrodzenie posesji.

O godzinie 15.15 w Zaborzu na skrzyżowaniu ulic Zatorskiej z Osiedlową doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 68 – letnia mieszkanka Grojca kierując samochodem marki Ford wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej zderzyła się z samochodem ciężarowym marki DAF, którym kierował 42 – letni mieszkaniec województwa łódzkiego .

O godzinie 19.00 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Śniadeckiego z Tysiąclecia 20 – letni mieszkaniec Trzebini, kierując samochodem marki Skoda, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z samochodem marki VW, którym kierował 43 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

15 marca o godzinie 5.45 w Oświęcimiu na ulicy 59 – letni mieszkaniec Łęk, kierując samochodem marki Fiat najechał na tył samochodu marki Mazda, którym kierował 53 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

O godzinie 6.50 w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego 47 – letni mieszkaniec Gorzenia Dolnego pow. wadowicki, kierując samochodem marki Skoda wracając z nocnej zmiany zasnął za kierownicą i uderzył w tył samochodu marki Ford, którym kierował 50 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

O godzinie 07.00 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Ceglanej z Sadową 38 - letni mieszkaniec Bobrka kierując samochodem marki Opel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa 31 – letniemu mieszkańcowi Osieka , który kierował samochodem matki Skoda.

Uczestnicy kolizji drogowych nie doznali poważniejszych obrażeń ciała w związku z tym sprawcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, uwagę i rozsądek za kierownicą, gdyż wśród przyczyn zdarzeń drogowych najczęściej znajduje się lekceważenie przepisów drogowych, chwila nieuwagi bądź pośpiech.

Z całą pewnością, przynajmniej przez jakiś czas do powyższych rad będą się stosować sprawcy opisanych wyżej kolizji którzy ponieśli wymierne straty finansowe poniesione w wyniku braku uwagi na drodze.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 16.03.2019 09:43

Może mniej apelować a nakładać wyższe mandaty 350 zl i kłopot z głowy a reszta ubezpieczenia w górę a moze by tak 1000 zł 10 sięć punktów karnych to kierowcy się poprawią.