Samochód kolumny prezydenckiej potrącił dziecko w Oświęcimiu [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2018 17:35, PG
Samochód kolumny prezydenckiej potrącił dziecko w Oświęcimiu [AKTUALIZACJA]

W czwartek (04.10.) po południu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Wyspiańskiego w Oświęcimiu samochód policyjny poruszający się w kolumnie prezydenckiej delikatnie potrącił dziecko na przejściu dla pieszych.

Jak przekazują ogólnopolskie media prezydent odrazu podbiegł do dziecka, by sprawdzić czy wszystko w porządku. Następnie wezwano karetkę, która zabrała chłopca do szpitala na badania. Chłopca potrącił radiowóz z komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, który poprzedzał kolumnę z prezydentem.

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Oświęcimia na zaplanowane wcześniej spotkanie ale jeszcze dziś zamierza odwiedzić chłopca w szpitalu.

Komunikat policji w sp[rawie tego zdarzenia:

4 października 2018 o godzinie 16.25 na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego w Oświęcimiu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu uprzywilejowanego oraz małoletniego pieszego.
Podczas manewru skrętu w prawo kolumny pojazdów uprzywilejowanych, które poruszały się z nieznaczną prędkością na włączonych sygnałach dźwiękowych oraz świetlnych, nagle z prawej strony wbiegł małoletni chłopiec i uderzył w prawy bok radiowozu oznakowanego.
Kolumna pojazdów natychmiast zatrzymała się, żeby sprawdzić czy chłopiec nie posiada obrażeń. Jednocześnie ratownicy z karetki poruszającej się w kolumnie również podbiegli, aby sprawdzić stan zdrowia dziecka.
Małoletni pod opieką matki został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach lekarskich okazało się, że 9 - latek doznał jedynie stłuczenia uda. Następnie chłopiec pod opieką rodziców trafił do domu.
W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego - informuje policja w komunikacie.


foto: oswiecim112 i policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 05.10.2018 04:39

Wszystkie rządy od lat budują auto i nartostrady via Zakopane i Krynica, zatem ból d ... spowodowany przez kolejny wypadek na obrzeżach Oświęcimia może coś uświadomi przedstawicielom władzy pochodzącym z Małopolski Zachodniej wystrzegającym się zrobienia jakiejkolwiek poważnej inwestycji dla swoich stron

martynowski, 04.10.2018 23:46

armagiedion, wiecie czemu w Andrychowie nic nie rozwalili? Bo przez ten korek nawet samochody Boru przejechać nie mogą :D

agares, 04.10.2018 21:21

kaczor.W tvn zaraz powiedzą że dziecko zażyło dopalacza a ty to łykniesz jak pelikan!!!! nie rozumiesz budowy zdania . aha no i nicka zmień bo strasznie śmierdzi twoją śmieszną partią!!!!

aleocochodzi, 04.10.2018 21:21

Co jak co ale wrzucanie dziecka pod samochód przez kodomitów to już gruba przesada.

stan, 04.10.2018 19:33

Tragedią nie jest to, że Polska jest skłócona z większością świata, ma beznadziejny, skretyniały rząd, pseudo prezydenta na usługach PIS , sejmową maszynkę do głosowania złozoną z matołow, pazerny Kościół, żyjący na koszt podatnika, ale to, że polowa Polaków jest z tego zadowolona !.

starymoher, 04.10.2018 19:01

Tytuł jak z TVN i GW.To nie radiowóz potrącił dziecko tylko dziecko potraciło radiowóz.Rodzice dziecka powinni odpowiedzieć za brak nadzoru./

xpek, 04.10.2018 19:00

szkoda dziecka.ciekawe teraz czy pisolandia weźmie go w obroty tak jak tego kierowcę cintka.wydaje mi się że rodzice chłopaka mają przechlapane

kaczor, 04.10.2018 18:18

Nawet "TVN już mówili, że dziecko stojące na pasach wbiegło pod maskę samochodu z kolumny..." Ale jak można kosztem dziecka dowalić pisowi to niektórzy zawsze pierwsi. Są rzeczy którymi nigdy nie gra się. W żadną ze stron.

agares, 04.10.2018 17:50

ale pisiory narobiły ambarasu.wybory ponad wszystko!!!!!! to jest ta wasza pomoc dzieciom!!!!!