Są szanse na budowę nowej komendy policji w Wadowicach

, Na sygnale, Wiadomości, 07.09.2018 12:20, DK
W Wadowicach powstanie nowa komenda policji. Są firmy zainteresowane budową.
Są szanse na budowę nowej komendy policji w Wadowicach
Od kilku lat mówi się o budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Jeszcze podczas rządów koalicji PO-PSL podpisano umowę na realizację zadania inwestycyjnego związanego z budową komendy. Rok 2018 miał być rokiem wielkiego otwarcia nowego budynku. Jednak nic takiego nie miało miejsca, nie wybrano jeszcze nawet firmy, która ma zająć się budową.


Niedawno starosta powiatowy Bartosz Kaliński kolejny raz odmówił przedłużenia terminu zabudowy na budowę nowej komendy policji. Argumentował to zresztą dość lakonicznie niezgodnością protokołu uzgodnień z uchwałą rady, i tym, że proponowane przez gminę ostrzeżenie "wynika wprost z uchwały" i jego ujęcie naraża Skarb Państwa na dodatkowe koszty.

Trzy poprzednie przetargi na budowę nowej komendy zakończyły się negatywnie. Do kolejnego, czwartego już przetargu, zgłosiło się czterech wykonawców. Są więc szanse, że ta budowa wreszcie dojdzie do skutku.

Starosta powiatowy uległ i zgodził się na przedłużenie darowizny gminy dla policji. Gmina Wadowice umową notarialną, przekazała swoje tereny przy ulicy Piłsudskiego Skarbowi Państwa pod budowę nowego budynku. Ponadto dołożyła 4 miliony złotych jako wsparcie na jej powstanie. W zamian gmina przejmie stary budynek komendy przy ulicy Lwowskiej.

Starosta powiatowy przygotował wersję protokołu uzgodnień, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Wadowicach. Dlatego nic już nie stoi na przeszkodzie aby prace ruszyły jeszcze w tym roku. Realizacja budowy nowej komendy policji, została zaplanowana na lata 2018-2020. Powstanie ona na terenach w okolicy dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy.

- Dezaprobata radnych Rady Miejskiej w Wadowicach dla postępowania Starosty Wadowickiego przyniosła skutek. Chcąc uniknąć kolejnej kompromitacji Bartosz Kaliński przesłał dzisiaj podpisany przez siebie protokół uzgodnień i możemy przedłużyć Policji darowiznę gminnej działki. Jest to o tyle ważne, że wreszcie sukcesem zakończył się przetarg na budowę nowej siedziby Komendy Policji, a budowa ruszy prawdopodobnie na wiosnę! - skomentował na facebooku wadowicki burmistrz Mateusz Klinowski.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 07.09.2018 12:26

Kolejny po budynku wadowickiego starostwa biurowiec jak pałac dla władzy a w całym powiecie nie ma ani jednego samorządowego domu dziennej opieki seniorów? Bo najbliższy w Marcyporębie.