Ratownicy GOPR interweniowali w Beskidach

, Na sygnale, Wiadomości, 12.09.2018 10:30, red
Pogoda we wrześniu jest bardzo dobra, więc turystów w górach nie brakuje. Tylko w poniedziałek goprowcy przeprowadzili w Beskidach cztery akcje ratownicze.
Ratownicy GOPR interweniowali w Beskidach
Ratownicy GOPR Beskidy interweniowali w rejonie Leskowca, gdzie dwóch uczestników wycieczki doznało urazów: stawu kolanowego i stawu skokowego. Poszkodowani zostali zaopatrzeni i przetransportowani do Andrychowa, gdzie przekazano ich opiekunom.

Interwencja przeprowadzona została także w zgłoszenie w rejonie Dębowca, gdzie turystka zbierając grzyby doznała urazu podudzia. Zespół ratowników z CSR zabezpieczył poszkodowaną oraz przetransportował ją do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Na Skrzycznem wypadek miał paralotniarz. Jak informuje GOPR Beskidy, po upadku na ziemię mężczyzna skarży się na ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Na miejsce wypadku udają się ratownicy z CSR, zostaje zadysponowany także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wieczorem za żółtym szlaku w rejonie Chaty Wuja Toma zasłabł mężczyzna. Ratownicy po udzieleniu pierwszej pomocy przekazali mężczyznę Zespołowi Ratownictwa Medycznego.źródło i foto: GOPR Beskidy


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy