Przychodnie zamknięte. Kontakt z lekarzami tylko telefoniczny

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 16.03.2020 20:00, PG
Niestety do przychodni ciężko się dodzwonić.
Przychodnie zamknięte. Kontakt z lekarzami tylko telefoniczny

Od poniedziałku (16.03.) większość przychodni rodzinnych ale i specjalistycznych pozostała zamknięta.

Poradnie działają tylko na telefon i w koniecznych przypadkach wpuszczają do przychodni. Jak informują nas mieszkańcy niestety nie zdaje to egzaminu. Do poradni nie można się dodzwonić nawet próbując przez kilka godzin. Największy problem mają pacjenci, którzy potrzebują recepty na stale przyjmowane lekarstwa. W aptekach nie wydają już lekarstw na tzw. ‘doniesienie recepty’.

Przychodnia Przy Basenie podała dwa numery, pod które można dzwonić. O poranku pacjenci czekali pod drzwiami i nie zostali wpuszczeni.


Podobnie przychodnia VENA działająca w Andrychowie i w Inwałdzie. O to komunikat przychodni:

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego w trosce o bezpieczeństwo Pacjentów oraz personelu medycznego na ten czas zmienia się sposób funkcjonowania naszej przychodni.

Prosimy o rejestrację wyłącznie telefoniczną pod numerem 33 870 56 32 oraz 33 870 56 26

Po zarejestrowaniu się Pacjenta prosimy o oczekiwanie na telefon od lekarza.

Lekarz do każdego zarejestrowanego Pacjenta oddzwoni (w połączeniu będzie zaznaczony numer prywatny) i po zebraniu wywiadu ustali sposób dalszego postępowania. Prosimy o przygotowanie kartki i długopisu dla odnotowania ważnych informacji.

Również specjalistyczne poradnie zawieszają działalność.

Centrum Medyczne Kącik w Andrychowie od soboty (14.03.) jest już nie czynne. Działa jednak telefoniczna informacja dla pacjentów pod numerem 33 870 33 01. Punkt pobrań jest zamknięty.

Od wtorku (17.03) przychodnia Medican przy ulicy Krakowskiej czynna będzie tylko w godz. 8-13 w trybie dyżuru z wyjątkiem poradni chirurgicznej, której pracownicy będą informować telefonicznie pacjentów o rejestracji i terminach wizyt.NZOZ Neuromed przy ul. Krakowskiej prosi o wizyty tylko w koniecznych przypadkach.W przychodni GZOZ w Kętach również przyjmowane są tylko pilne przypadki:

Teleporady wprowadzono także w przychodniach przy wadowickim szpitalu oraz podczas nocnej i świątecznej opieki medycznej. Numery telefonów są dostępne na stronie ZZOZ Wadowice.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 17.03.2020 08:06

widać że propaganda tvpis działa, nie na marne poszły 2 mld na jej cel. szkoda że przy okazji nie ma pieniędzy na maseczki, fartuchu ochronne i zapewnienia służbie zdrowia sprawności (bo jak wynika z powyższego artykuły ta sprawność jest na poziomie zera ) ale cóż. a robienie przez dudę kampani na ludzkim nieszczęściu jest urągające

kaczor, 16.03.2020 22:57

weź wrzuć na luz z politykowaniem. Może dlatego pis ma takie poparcie że ludzie widzą że opozycja zamiast problemem zajmuje się pisem, wyborami (kogo to teraz obchodzi poza opozycją i jej pomocnikami?) Normalni ludzie widzą że nie wszystko działa jak trzeba ale dokładnie jest tak samo w samej Europie więc to nie tylko polski problem. Ważne żeby robić co się da a nie tylko zły pis, zły pis, przełożyć wybory, przełożyć wybory. Tylko wy w zalkolandii czy całej PO tym żyjecie i tylko wam przychodzi do głowy siedzieć w necie żeby atakować i atakować co regularnie widać także na mamnewsa. Reszta świata ma inne problemy.

barte, 16.03.2020 21:37

A w TVPIS cały czas nawalają że wszystko w Polsce działa wspaniale a służba zdrowia najlepiej.I pomyśleć że partia która codziennie tak kłamie ciągle ma największe poparcie