Potworne zanieczyszczenie powietrza. Tak źle jeszcze tej zimy nie było

, Na sygnale, Wiadomości, 22.01.2019 09:25, red
Czujniki jakości powietrza świecą się na fioletowo.
Potworne zanieczyszczenie powietrza. Tak źle jeszcze tej zimy nie było

Tak źle jeszcze tej zimy nie było. Od niedzieli (20.01) nad całym regionem króluje smog. Normy przekroczone są o kilkaset procent! To widać i czuć. Najgorzej jest wieczorami, w nocy i rano.

W tych dniach lepiej nie wybierać się na dłuższe spacery. Trzeba czekać na silniejszy wiatr, na który na razie się nie zanosi.

W wielu miejscowościach regionu działa aplikacja airly.eu, dzięki której na bieżąco można sprawdzać jakość powietrza.

Zobacz: https://airly.eu/map

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 23.01.2019 00:53

@mark7 Myślałam że w Holandii to tylko macie piece gazowe.

mark7, 22.01.2019 21:14

Mieszkańcy Andrychowa i okolic wiedzą doskonale o jakości powietrza. Jest bardzo złe, dużo powyżej norm. Ale powietrze to nie nasz dom, sypialnia kuchnia czy łazienka. Którą posprzątamy nie musząc się pytać o zgodę naszych są siadów. Z powietrzem jest całkiem inaczej. By ten problem rozwiązać ,niezbędna jest kooperacja wspólnoty który ten problem dotyczy. Współpracy z najbliższym i dalszym sąsiadem . Współpraca z sąsiednią wsią lub gminą. Wydaje się to łatwe, ale.... Znając naszą zapalczywość i pieniactwo połączone z przekonaniem o własnej nieomylności problem może i stwarza duże wyzwania. I tu kłania się zdrowy rozsadek. Który mówi że nikt jednoosobowo nie zaradzi smogowi. Muszą to robić wszyscy. Wystarczy by część mieszkańców wyłamała się z tego oczywistego obowiązku, by reszta własny wkład uznała za daremny. Tak się dzieje. Zastanawiam się jakiej reakcji należało by oczekiwać gdyby nasz sąsiad nas odwiedził tylko po to by pierdnąć. Następnie by wyszedł do siebie zadowolony z prezentu który wam podarował. Czym to się różni od tego ,że z jego komina w odległości kilku, kilkunastu metrów walą czarne kłęby dymu. Powiecie ze się różni. To jest prawda. Dym z palonego syfu to trucizna , a pierd to smród który mija i nie szkodzi. Szkodzi jedynie relacjom między sąsiedzkim. Polityka rządu, który mówi że węgiel to przyszłość Polski i namawia do opalania domów paliwem który nazywanym ekogroszkiem to perfidne i świadome niszczenie kraju. Kłamstwo które nie ma podobnego przykładu. W Polsce szczególną wagę przykłada się do monitorowania pyłów zawieszonych w powietrzu. To ważny parametr ale nie jedyny i najważniejszy. Paradoksem ludzkiej a właściwie polskiej naiwności jest uiszczanie opłat klimatycznych w Zakopanym, w Wiśle a szczególnie w Czechowicach Zdrój i Jastrzębiu Zdrój. Niedowiarkom polecam skorzystanie z pieca kaflowego. Wkładając nos do popielnika zaznają atmosfery polskich zdrojów całkowicie bezpłatnie. Jak na razie statystyczny Polak swoje zdrowie, zdrowie swoich najbliższych a szczególnie dzieci ma w d..ie. Ciekawi mnie jak długo to potrwa. Całkowita bierność w staraniach o godne życie. W których oprócz żarcia i picia niezbędny jest haust zdrowego powietrza. Pozdrawiam ponieważ biegnę do sąsiada , który co dopiero rozpalił w centralnym!

Keson, 22.01.2019 19:31

Dalej niech dotuja piece na EKO wegiel to bedzie jeszcze lepiej i bardziej EKO, z tego co słyszałem w Gminie Andrychów juz ponad 80 % jest pieców EKO a powietrze jest coraz gorsze. Moze czas GAZ wspierac