Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich

Region, Zator, Na sygnale, Wiadomości, 10.10.2017 11:23, (red)
Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonych roślin oraz suszu mężczyzna mógł uzyskać około 1200 porcji narkotyku o wartości ponad 35 tysięcy złotych.
Policjanci zlikwidowali  domową  plantację konopi indyjskich

Tym razem policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zlikwidowali nielegalną, domową uprawę konopi indyjskich.

Policjanci ustalili, że 36 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów zajmuje się uprawą konopi indyjskich.

- Aby zweryfikować ustalenia funkcjonariusze weszli na teren jego posesji. Przeszukując budynek dotarli na strych na którym znaleźli kilka krzaków konopi indyjskich doświetlanych specjalnie przygotowanymi lampami. W trakcie dalszego przeszukiwania strychu znaleźli i zabezpieczyli reklamówkę oraz plastikowy pojemnik zawierające łącznie ponad pół kilograma suszu roślinnego oraz dwa młynki do jego mielenia - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych roślin oraz suszu mężczyzna mógł uzyskać około 1200 porcji narkotyku o wartości ponad 35 tysięcy złotych. Podejrzany odpowie za uprawę konopi indyjskich, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą czy trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.


Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źrodło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy