Policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia 13-letniego rowerzysty

Region, Andrychów, Kęty, Na sygnale, Wiadomości, 09.07.2018 12:40, red
Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając chłopcu pomocy.
Policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia 13-letniego rowerzysty
W wyniku prowadzonych przez kilka godzin intensywnych poszukiwań policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Andrychowa, podejrzanego o potrącenie małoletniego rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (8.07) tuż przed godziną 21:00 w Bulowicach na ulicy Nad Brzegiem. Kierowca samochodu marki Ford Focus potrącił jednego z trzech jadących na rowerach małoletnich rowerzystów, a następnie nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. 13 – letni mieszkaniec Bulowic został przewieziony do szpitala na badania, gdzie stwierdzono u niego jedynie stłuczenia.

- Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy, które ułatwił fakt, iż zgubił on na miejscu zdarzenia tablicę rejestracyjną pojazdu. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych okazało się, że samochodem poruszał się 31 – letni mieszkaniec Andrychowa. Policjanci ustalili również, że mężczyzna czasowo przebywał na terenie Kęt. Niestety nie powrócił do miejsca zamieszkania. Dziś nad ranem w trakcie prowadzonych czynności, w Bulowicach na ulicy Olszyny, policjanci odnaleźli samochód marki Ford Focus posiadający tylną tablicę rejestracyjną oraz uszkodzenia przedniej części karoserii. Pojazd został zabezpieczony. Podejrzany o potrącenie 31 – latek został zatrzymany w chwilę po tym, jak wrócił do jednego z kęckich mieszkań - informuje policja w przesłanym do mamNewsa.pl komunikacie.

W chwili zatrzymania przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie mężczyzny.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 10.07.2018 05:06

@unimorek chodziło mi o to że żaden nie jest bez winy. Nawet gdyby było względnie jasno a kierowca był trzeźwy to w starciu z samochodem rowerzysta czy pieszy zawsze przegrywa. Dbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych pociech. Komplet lampek można kupić za 50zł - czy warto ryzykować? W tym rowerze wypatrzyłem tylko jeden boczny odblask, możliwe że któraś z naklejek też trochę odbija światło, ale czy był z przodu? Sam jeżdżę samochodem, rowerem i spaceruję pieszo - ale zawsze staram się być na drodze jak najbardziej widoczny. Zauważenie kogoś odpowiednio wcześnie daje kierowcy cenne sekundy które mogą uratować moje życie, nawet gdy będzie to pijany czy szalejący, bezkarny polityk. PS: Kara za nieudzielenie pomocy (zwłaszcza gdy ktoś "był w stresie") jest zapewne mniejsza niż spowodowanie wypadku pod wpływem... Normalny człowiek by się zatrzymał i udzielił pierwszej pomocy. A ścieżki rowerowe rzeczywiście by się przydały ale na to trzeba jeszcze kilku dekad a w wielu miejscach jest to wręcz niewykonalne.

Mieszkaniec2, 09.07.2018 23:16

Nie bronie tego faceta , ale rowerzyści na drogach to dramat . Naprawdę powinny być ścieżki albo przynajmniej szerokie chodniki no ale tutaj w okolicy zwykły chodnik to cud wiec co wymagać.

unimorek, 09.07.2018 19:23

Zresztą widziałem tego Focusa jak zapier.. w stronę Kęt, a tuż po tym służby jechały do wypadku.

unimorek, 09.07.2018 19:23

Marudzisz. Było jeszcze "jasno" na tyle, że bez oświetlenia rower jest widoczny. I co z tego ze promile wyparowały? A może ich nawet nie było? Odpowie zapewne za nie udzielenie pomocy itd itd.

specnarz, 09.07.2018 12:52

Promile mogły wyparować a i rower bez oświetlenia. Przed 21 już jest szaro i widoczność jest ograniczona.