Policjanci zatrzymali piromana. Podejrzany jest o 3 podpalenia

, Na sygnale, Wiadomości, 06.02.2020 09:23,
Do pożarów doszło na terenie obiektów sportowych.
Policjanci zatrzymali piromana. Podejrzany jest o 3 podpalenia

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach postawili trzy zarzuty zniszczenia mienia 28 – letniemu mieszkańcowi gminy Kęty. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie trzech podpaleń na terenie obiektów sportowych należących do klubu piłkarskiego w Nowej Wsi.

W nocy z wtorku na środę (28/29.01.2020) strażacy oraz policjanci interweniowali w sprawie pożarów, do których doszło w kilku miejscach na terenie obiektów sportowych w Nowej Wsi. Nieznany sprawca podpalił kilka plastikowych krzesełek znajdujących się na trybunach boiska sportowego, podłożył ogień pod odzież znajdującą się na korytarzu budynku klubu, a także podpalił stojący na parkingu samochód marki VW.

- Policjanci natychmiast zajęli się ustalaniem sprawcy podpaleń. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze natrafili na dowody, które wskazywały, że ze sprawą ma związek 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Trafił do kęckiego komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione trzy zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Podejrzany był już karany za przestępstwa kryminalne - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za uszkodzenie mienia poprzez podpalenie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy