Policjanci wytropli leśną uprawę konopi indyjskich

, Na sygnale, Wiadomości, 14.05.2019 14:00,
Do ogrzewania sadzonek wykorzystywane były... znicze.
Policjanci wytropli leśną uprawę konopi indyjskich
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zlikwidowali leśną uprawę konopi indyjskich i pozbawili ich właściciela możliwości wprowadzenia na czarny rynek ponad 300 porcji narkotyku.

Do ujawnienia nielegalnej uprawy doszło w poniedziałek (13.05). Jak informuje policja, policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, ze na terenie jednego z kompleksów leśnych znajdujących się na terenie Osieka znajduje się uprawa konopi indyjskich.

- Faktycznie, wśród krzewów malin znaleźli specjalnie przygotowany plastikowy pojemnik, w którym znajdowało się 14 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich. W pojemniku znajdowały się również wkłady do zniczy, mające najprawdopodobniej ogrzewać młode rośliny podczas chłodnych nocy. Sadzonki zostały zabezpieczone. Aktualnie oświęcimscy kryminalni prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie plantatora. Funkcjonariusze oszacowali również, że właściciel uprawy za kilka miesięcy z tych kilkunastu roślin mógł zebrać marihuanę mogącą posłużyć do sporządzenia około 300 porcji narkotyku - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy