Policjanci wyeliminowali z dróg dwóch nietrzeźwych

, Na sygnale, Wiadomości, 24.04.2019 11:45, red
Policjanci wyeliminowali z dróg dwóch nietrzeźwych

23 kwietnia o godzinie 8.50 w Nowej Wsi na ulicy Matejki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Passat za którego kierownicą siedział 41 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,26 promila alkoholu.

O godzinie 19.00 podczas patrolu na ulicy Nideckiego w Oświęcimiu policjanci z oświęcimskiej drogówki zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Mężczyzna został wiec zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 43 – letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 0,67 promila alkoholu.

- Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze, grozi mandat, grzywna oraz zakaz kierowania - przypominają policjanci.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy