Policjanci uratowali życie rowerzyście z Ukrainy

, Na sygnale, Wiadomości, 16.10.2019 15:13, red
Rowerzysta został poważnie ranny w wypadku.
Policjanci uratowali życie rowerzyście z Ukrainy

Jak informuje policja w niedzielę (13.10.) policjanci z oświęcimskiej drogówki szybko i fachowo udzielili pierwszej pomocy rowerzyście, który w wyniku wypadku drogowego doznał rozległej rany nogi. Mundurowi otrzymali podziękowanie od ratowników medycznych za profesjonalizm w działaniu.

Patrol nazywany „Aniołami Stróżami w niebieskich mundurach”, czyli asp. szt. Tomasz Łąka oraz sierż. szt. Lucjan Galski, pełnił służbę na terenie Zatora, gdzie mundurowi reagowali na utrudnienia w ruchu drogowym związane z powrotami turystów z parków rozrywki. Tuż po godzinie 16.30 byli najbliżej miejsca wypadku drogowego, w którym potrącony został rowerzysta.

Natychmiast udali się we wskazany rejon. Na miejscu okazało się, że w wyniku potrącenia przez opla corsę rowerzysta doznał blisko trzydziestocentymetrowej rany szarpanej nogi. Policjanci błyskawicznie przystąpili do tamowania krwotoku, który mógł zagrozić życiu rowerzysty – 29-latka z Ukrainy. Zakładając opatrunek uciskowy, który zatamował krwotok zużyli aż osiem bandaży. Następnie rannego przekazali ratownikom medycznym, którzy pogratulowali profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy.

Po akcji ratowania ludzkiego życia policjanci zajęli się ustalaniem szczegółów wypadku.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

JerzyO, 17.10.2019 05:10

W poniedziałek pisano że był pijany. Czyżby już wytrzeźwiał?