Policjanci protestują, wypisują mniej mandatów

, Na sygnale, Wiadomości, 12.07.2018 09:50, red
Protest zapowiadają także strażacy i pracownicy innych służb mundurowych.
Policjanci protestują, wypisują mniej mandatów
Od wtorku (10.07) policjanci w całej Polsce prowadzą tzw. strajk włoski. Polega na tym, że nie wypisują mandatów, a jedynie dają pouczenia. Ale uwaga: chodzi tylko o drobne wykroczenia. W przypadku większych uchybień, a dotyczy to także kierowców, mandaty są wypisywane normalnie. Takie na razie jest założenie protestu.

Policjanci domagają się podwyżek pensji o 650 złotych, powrotu do możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za L4 w pierwszych 30 dniach choroby. Aż 99 proc. funkcjonariuszy policji popiera podjęcie ogólnopolskiego protestu.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce protest rozpoczną strażacy oraz inne służby mundurowe. Postulaty są podobne.

- Decyzja o rozpoczęciu akcji protestacyjnej zapadła dzisiaj podczas posiedzenia Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Do protestujących już policjantów dołączą strażacy Państwowej Straży Pożarnej ze Związku Zawodowego Strażaków FLORIAN oraz funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej – czytamy na portalu remiza.com.pl.

Strażacy mają na razie oflagować remizy i wozy gaśnicze.

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rzycan, 13.07.2018 20:34

tym zawsze mało, a dodatków więcej od górników ........ pracować do 65 !!!!!!!!! na normalnych warunkach,

Keson, 13.07.2018 18:51

Zwolnic WSZYSTKICH nierobów i uwolnić budrzet od darmozjadow i to już