Policja zatrzymała mężczyznę, który strzelał do witryn sklepowych

, Na sygnale, Wiadomości, 13.05.2019 12:10, red
Policja zatrzymała mężczyznę, który strzelał do witryn sklepowych
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Wadowicach na al. Matki Boskiej Fatimskiej.

Jak wstępnie ustało pijany 29-letni mężczyzna oddał strzały z broni pneumatycznej-wiatrówki do kilku witryn sklepowych. Szyby zostały uszkodzone. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Straty wstępnie oszacowane zostały na 8 tys. zł. Policja zatrzymała sprawcę. Okazało się, ze nie miał on pozwolenia na broń. Twierdził, że był pijany, kiedy szalał na ulicy. Usłyszał cztery zarzuty uszkodzenia mienia za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili cztery osoby pokrzywdzone, które złożyły oficjalne zawiadomienie w tej sprawie. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 8000 złotych. Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli broń, z której prawdopodobnie strzelał do sklepowych witryn. Wczoraj, wadowiczanin usłyszał cztery zarzuty uszkodzenia mienia (art. 288 KK), do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 14.05.2019 12:56

Tak Psikuta, za PIS strzelają z zabawki na CO2 do szyb ... a za Totalnych strzelano do górników https://niezalezna.pl/63869-zamieszki-przed-siedziba-jsw-policja-strzelala-do-gornikow

zandrychowa, 14.05.2019 11:38

bezpieczne państwo pis ludzie strzelają na ulicach

Thoor, 13.05.2019 13:27

Śrut w kolorze włosów - stylowo i z klasą :D