Policja zabezpieczyła 'lewe' papierosy i tytoń na targu w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 18.09.2019 14:43,
42-latek zatrzymany.
Policja zabezpieczyła 'lewe' papierosy i tytoń na targu w Andrychowie
Policjanci z Wadowic, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który posiadał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 20 kg krajanki tytoniowej i 70 paczek papierosów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że na placu targowym w Andrychowie jedna z osób tam handlujących posiada nielegalne wyroby tytoniowe. Wczoraj (17 września br.) policjanci potwierdzili swoje ustalenia.

42-letni mieszkaniec powiatu bielskiego w swoim samochodzie przechowywał 19 worków strunowych z zawartością krajanki tytoniowej (o wadze 0,5 kg każdy) oraz 70 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Ponadto, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 42-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 11 kg krajanki tytoniowej. W tym przypadku uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie oszacowano na kwotę 22 360 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 20.09.2019 10:03

A co za różnica? Bez akcyzy to lewe. Posadzic gościa do więzienia za robienie państwa w chuja. Cwaniaczki jebane. Uczciwie pracować się januszom biznesu nie chce...

Keson, 18.09.2019 21:02

co to znaczy lewe??? nie legalnie wyprodukowane czy nieopodatkowane ?