Policja kontroluje młodzież, która gromadzi się w miejscach publicznych

, Na sygnale, Wiadomości, 20.03.2020 11:15,
W nocy doszło do dwóch takich sytuacji.
Policja kontroluje  młodzież, która gromadzi się w miejscach publicznych

Policjanci kontrolują także miejsca w Kętach, w których wcześniej można było spotkać duże grupy dzieci i młodzieży, a których teraz dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa swoich najbliższych, młodzi ludzie powinni unikać.

- Minionej nocy (19/20 marca) oprócz wyjazdu do kilkunastu interwencji domowych wszczętych przez nietrzeźwe osoby w miejscu zamieszkania, policjanci podjęli czynności w związku z ujawnionymi dwoma grupami młodych osób, które zlekceważyły wytyczne mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do pierwszej interwencji doszło w Kętach przy ulicy Żwirki i Wigury tuż przed godziną 23.00. Policjanci wylegitymowali sześciu młodych mieszkańców miasta i gminy Kęty, którzy na miejsce nocnego spotkania towarzyskiego wybrali plac zabaw. Młodzi ludzie przeprosili za swoje głośne zachowanie, w związku z tym zostali pouczeni o zachowaniu zgodnym z prawem, po czym rozeszli się do swoich domów.

Kilkadziesiąt minut później również w Kętach, lecz w rejonie dworca PKP inna grupa młodych ludzi zwróciła uwagę mieszkańców swoim głośnym zachowaniem. W tym przypadku podczas czynności policjanci ujawnili, że pełnoletnia młodzież spożywała alkohol w miejscu publicznym, co skończyło się mandatami.

- Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby stosowali się do zaleceń wydawanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii, aby kierowali się odpowiedzialnością i rozwagą. Z naszej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny na wysokim poziomie, a także pomoc osobom, które w tych trudnych dniach mogą potrzebować szczególnego wsparcia - apelują policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy