Podczas świąt policjanci wyłapywali pijanych kierowców i rowerzystów

, Na sygnale, Wiadomości, 23.04.2019 11:00,
Podczas świąt policjanci wyłapywali pijanych kierowców i rowerzystów
W dniach od 19 – 22 kwietnia na drogach powiatu oświęcimskiego trwała policyjna akcja pn. Wielkanoc 2019. Było poro policyjnych patroli na drogach.

Na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło w tych dniach do żadnego wypadku drogowego. Jedna służby ratunkowe były wzywane do 23 kolizji drogowych, których - jak informuje policja - powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie, co dokładnie widać w liczbach: w piątek doszło do 13 kolizji, w sobotę do 5 kolizji, w niedzielę do 2 kolizji, a w poniedziałek do 3 kolizji.


- W efekcie wzmożonej służby w okresie świąt policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo wyeliminowali z dróg siedmiu nietrzeźwych rowerzystów. Zatrzymali cztery osoby poszukiwane - informują policjanci z KPP Oświęcim.

19 kwietnia 2019 o godzinie 08.30 w Gorzowie na ulicy Oświęcimskiej policjanci zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 43 – letniego mieszkańca Chełmka wykazało 0,71 promila alkoholu. O godzinie 17.30 w Jawiszowicach na ulicy Łęckiej policjanci zatrzymali 45 – letniego mieszkańca Jawiszowic, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości 1,91 promila alkoholu.

20 kwietnia 2019 o godzinie 08.40 w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze 36 – letniego mieszkańca Witkowic. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,88 promila alkoholu. O godzinie 10.30 w Malcu na ulicy Świętojańskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33 – letniego mieszkańca Malca. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,70 promila alkoholu.

21 kwietnia 2019 o godzinie 09.15 w Bulowicach na ulicy Bielskiej do kontroli drogowej został zatrzymany 47 – letni mieszkaniec Bulowic. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,60 promila alkoholu. O godzinie 14.15 w Oświęcimiu na ulicy Chemików zatrzymali do kontroli drogowej 39 – letniego mieszkańca Bierunia, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości 0,60 promila alkoholu

W dniu 22 kwietnia 2019 w Podolszu na ulicy Zatorskiej o godzinie 14.40 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 66 – letniego mieszkańca Laskowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,73 promila alkoholu.

20 kwietnia o godzinie 10.00 w Bulowicach podczas patrolu na ulicy Zamkowej policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki VW. Podczas czynności okazało się, że kierujący autem 34 - letni mieszkaniec Gminy Kęty ma cofnięte uprawnienia do kierowania.
Za kierowanie z cofniętymi uprawnieniami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy