Pijany kierowca tira przywiózł towar, ochroniarze wezwali policję

, Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2019 11:37, red
Fakt ujawnili pracownicy ochrony jednej z kęckich firm.
Pijany kierowca tira przywiózł towar, ochroniarze wezwali policję

Jak informuje policja, 4 stycznia na terenie jednej z kęckich firm pracownicy ochrony ujęli, a następnie przekazali policjantom nietrzeźwego kierowcę tira. Mężczyzna, miał w organizmie 0,73 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godziną 16.00, gdy policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierowcy samochodu ciężarowego marki Scania, który wjechał na teren firmy. Badanie stanu trzeźwości 61 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego wykazało 0,73 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Natomiast 5 stycznia w Nowej Wsi policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 31- letniego mieszkańca Kęt, który kierował samochodem posiadając sądowy zakaz.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w Nowej Wsi, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O godzinie 14.35 na ulicy Oświęcimskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Mazda za którego kierownicą siedział 31 – letni mieszkaniec Kęt. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy