Pijak na motocyklu został zatrzymany przez innego kierowcę

, Na sygnale, Wiadomości, 09.09.2019 13:10,
Postawą godną naśladowania wykazał się mężczyzna, który w ujął nietrzeźwego kierowcę, a następnie powiadomił policję.
Pijak na motocyklu został zatrzymany przez innego kierowcę

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w dniu 6 września w Zawoi. Mieszkaniec Suchej Beskidzkiej, jadąc drogą wojewódzką, zwrócił uwagę na niepewnie poruszającego się przed nim kierującego motorowerem. W pewnym momencie kierujący motorowerem 46-letni mieszkaniec powiatu suskiego stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił.

Suszanin zatrzymał swój samochód udzielił kierującemu motorowerem pomocy, przy czym zauważył, iż jest on nietrzeźwy.

O tym fakcie został powiadomiony dyżurny suskiej jednostki. Do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy poprzez zabranie kluczyków od pojazdu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. Kierujący motorowerem m-ki Qjiang Explorer miał w organizmie 2.45 promila alkoholu.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Suchej Beskidzkiej, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy