Palił papierosa na przystanku, teraz odpowie za posiadanie narkotyków

Region, Zator, Na sygnale, Wiadomości, 13.02.2018 11:45, red
Jak to możliwe?
Palił papierosa na przystanku, teraz odpowie za posiadanie narkotyków
W ostatnich dniach policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali dwóch amatorów środków odurzających. Podczas służby na terenie miasta, reagowali na pospolite wykroczenia, ujawniając przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W ubiegły poniedziałek (5.02) wieczorem patrolując rejon Rynku za jednym ze sklepów policjanci zauważyli trzech mężczyzn, z których jeden spożywał alkohol. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na wykroczenie nakładając na 22 – letniego mieszkańca Zatora mandat za spożywanie alkoholu w miejscu zakazanym.

Mundurowi dostrzegli jednak, że jeden z kompanów sprawcy wykroczenia, dyskretnie odrzucił od siebie jakieś zawiniątko. Funkcjonariusze podnieśli paczuszkę, ujawniając w niej susz roślinny. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, 26 – letni mieszkaniec Zatora, został zatrzymany. Przeprowadzone badanie zabezpieczonego środka wykazało, że jest to marihuana, z której można było sporządzić kilka porcji narkotyku. Ponadto policjanci ustalili, że marihuana pochodziła z krzewu , który mężczyzna sam sobie wyhodował. W związku z powyższym podejrzanemu postawiono dwa zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: uprawy konopi indyjskich oraz posiadania narkotyków.

Z kolei w piątek (9.02) po południu policjanci patrolując rejon służbowy przechodzili obok jednego z przystanków autobusowych. Wśród pasażerów, oczekujących na przyjazd autobusu, zauważyli mężczyznę palącego papierosa. W związku z powyższym podeszli bliżej, aby pouczyć palacza, że w tym miejscu nie wolno palić wyrobów tytoniowych.

W trakcie rozmowy z 27 – letnim mieszkańcem Gminy Zator policjanci wyczuli od niego nie tylko dym papierosowy, ale i charakterystyczną woń marihuany. W związku z powyższym mężczyzna został poddany kontroli, podczas której ujawniono u niego woreczek z niewielką ilością suszu roślinnego. 27 – latek trafił do komisariatu Policji, gdzie tester narkotykowy potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana. Mężczyzna opuścił budynek komisariatu Policji już z zarzutem posiadania środków odurzających.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy