Nowe informacje w sprawie Pakistańczyków zatrzymanych w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 16.04.2018 13:00, red
Mężczyźni zostali odesłani na Słowację.
Nowe informacje w sprawie Pakistańczyków zatrzymanych w Andrychowie

O tej sprawie pisaliśmy już kilka dni temu: Pakistańczycy zatrzymani w Andrychowie

Mamy nowe szczegóły tego zdarzenia, przekazane przez Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Jak czytamy w komunikacie, 13 kwietnia mężczyźni ukryci w naczepie samochodu ciężarowego nielegalnie wjechali do Polski. Informację o nielegalnych imigrantach, którzy znajdują się w samochodzie ciężarowym Straż Graniczna otrzymała od Policji z Andrychowa. Natomiast Policję poinformował kierowca tira - ob. Serbii - który po dokonaniu odprawy celnej, na terenie placu celnego w Andrychowie usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy prowadzonego przez niego samochodu ciężarowego.

Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze PSG Zakopane. W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, iż ob. Pakistanu wjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego marki Mercedes w dniu 13.04.2018 r. przez byłe drogowe przejście graniczne w Chyżnem. Po wykonanych czynnościach procesowych przez funkcjonariuszy Policji, cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki SG w Zakopanem.

Trzem obywatelom Pakistanu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa za czyn z art. 264 § 2 kk. tj. w dniu 13.04.2018 r. w warunkach z góry powziętego zamiaru, we współdziałaniu przekroczyli granicę państwową Rzeczpospolitej Polskiej wbrew przepisom, w ten sposób, że nie posiadając dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy RP, w ukryciu zamkniętej naczepy na serbskich numerach rejestracyjnych ciągnika siodłowego marki Mercedes, wyruszając z Republiki Serbii, przekroczyli wbrew przepisom granicę słowacko-polską, w m. Chyżne, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego na terytorium państw UE.

Obywatele Pakistanu przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze.

W dniu 14.04.2018 po południu w Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Trstenie cudzoziemcy zostali w ramach readmisji uproszczonej przekazani stronie słowackiej.INFORMACJA PRASOWA KARPACKIEGO ODDZIAŁY STRAŻY GRANICZNEJ

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 16.04.2018 20:33

"a skąd wiadomo jaka jest ich sytuacja życiowa" ............. Pewnie dużo gorsza niż pełowskiego trolla który z chęcią przyjąłby imigrantów pod cudzy dach.

`, 16.04.2018 20:31

"Może by jaką hipotezę postawić?" .............. Można by postawić taką że oto mamy przykład typowego wyborcy Totalnych ................. :-)

janjan, 16.04.2018 20:28

Jak myślicie czy to był zamach? Może by jaką hipotezę postawić? Możeby o tym powiedzieć w TVPIS? Może jakaś relacja na żywo Gzymza? http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/tragedia-w-rzezawie-kierowca-fiata-celowo-wjechal-w-ludzi-na-chodniku-jedna-z-osob-nie-zyje,13098748/

abcabc, 16.04.2018 19:07

a skąd wiadomo jaka jest ich sytuacja życiowa,a poza tym ich celem na pewno nie była Polska, także straszenie uchodźcami pisowcy zostawcie sobie dla swoich zwolenników

igor102, 16.04.2018 18:22

tak wyglądało 99 % tych tzw sierot i uchodźców o przyjęcie których zabiegały te lewackie mendy z PO-ZSL-LSD...

Betty, 16.04.2018 16:23

Odeślac do Talibanu i zaminowac granice. Albo dać dwa dni na ochrzczenie a jak nie to dekapitacja na rynku (jak chrześcijan m.in. w Pakistanie traktowano)

starymoher, 16.04.2018 15:05

To tam nie było kibla,żeby te biedaki nie musiały się odlewać pod naczepę?