Niezwykła historia. Obywatel Włoch zgubił w busie tablet i...

, Na sygnale, Wiadomości, 26.07.2018 10:30, red
Policjanci dostali specjalne podziękowanie.
Niezwykła historia. Obywatel Włoch zgubił w busie tablet i...
Kęccy policjanci otrzymali podziękowania od obywatela Włoch, który podróżując po Polsce zgubił tablet. Tablet został znaleziony przez pasażera busa i przekazany Policji, która ustaliła właściciela tego sprzętu.

Kilka tygodni temu w Komisariacie Policji w Kętach zjawił się mieszkaniec Bielan (gm. Kęty), który przekazał policjantom tablet. Jak wynikało z relacji mężczyzny znalazł to urządzenie w busie jeżdżącym na trasie Bielsko-Biała – Kraków. Policjanci przyjęli sprzęt, a po sprawdzeniu jego numerów okazało się, że w bazie danych nie widnieje jako utracony w wyniku kradzieży. Tablet miał zatem trafić do biura rzeczy znalezionych, ale przed tym policjanci spróbowali ustalić właściciela zguby.


Nie było to takie proste gdyż urządzenie posiadało zabezpieczenia dostępu do zawartych w nim danych. Komunikat o znalezieniu tabletu trafił do lokalnych mediów. Kiedy i to rozwiązanie nie przyniosło efektu, jeden z dyżurnych kęckiego komisariatu postanowił wykorzystać ostatnią możliwość. Skontaktował się krajowym przedstawicielem producenta tabletu, gdzie uzyskał informacje, że został on zakupiony za granicą.

W związku z tym wysłał kolejną wiadomość tym razem do producenta w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a następnie w Irlandii, z prośbą o podanie adresu e-mail do osoby, która kupiła sprzęt. Kiedy funkcjonariusz uzyskał adres e-mail napisał wiadomość bezpośrednio do właściciela. Odpowiedź z potwierdzeniem zagubienia tabletu nadeszła bardzo szybko, od przebywającego już w Londynie obywatela Włoch.

- Wraz z podziękowaniami właściciel zguby przesłał informację, że sprawę kradzieży - jak wówczas sądził - zgłosił w Komisariacie Policji w Jasienicy (woj. śląskie). Niestety nie znał numerów identyfikacyjnych utraconego przedmiotu (tablet nie został zatem wprowadzony do policyjnej bazy danych). Kęcki dyżurny skontaktował się więc z prowadzącym sprawę funkcjonariuszem z KP Jasienica w konsekwencji czego tablet trafił do tamtejszej jednostki Policji i już wkrótce zostanie przekazany właścicielowi - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 26.07.2018 17:16

Jeszcze są na tym świecie porządni ludzie :)

Mieszkaniec2, 26.07.2018 13:29

Faktycznie niezwykła historia , temat na książkę ha