Niebezpieczne znalezisko w lesie

, Na sygnale, Wiadomości, 19.08.2019 12:45, INFORMACJA PRASOWA
Niebezpieczne znalezisko w lesie

W sobotę (17.08) około godz. 8:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Wysoka k. Wadowic.

Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec powiatu wadowickiego.

- Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli teren do momentu przyjazdu saperów z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie. Pocisk artyleryjski znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z czym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców. Niewybuch jeszcze tego samego dnia został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany - informuje Agnieszka Petek, oficer prasowy KPP Wadowice.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast powiadomić Policję.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy