Mieszkaniec trafił do szpitala. Zatruł się czadem [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 03.01.2019 15:02, red
Wśród możliwych przyczyn zasłabnięcia tlenek węgla
Mieszkaniec trafił do szpitala. Zatruł się czadem [AKTUALIZACJA]
Jak ustalili policjanci 49 – letni mieszkaniec Osiedla Królickiego w Kętach stracił przytomności w chwili gdy przebywał w łazience, gdzie funkcjonował piecyk gazowy . Będąca w mieszkaniu żona natychmiast powiadomiła służby ratunkowe. Mężczyzna pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na badania. Mieszkanie zostało dokładnie sprawdzone przez strażaków, którzy stwierdzili śladową ilość tlenku węgla. Po badaniach krwi 49 – latka lekarze potwierdzili, że przyczyną jego zasłabnięcia była obecność tlenku węgla.

Policjanci i strażacy ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

- Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem - mówią policjanci.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy