Kumulacja. Podczas prac ziemnych w dwóch miejscach znaleziono niewybuchy [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 07.03.2019 10:09,
Dwa podobne zdarzenia.
Kumulacja. Podczas prac ziemnych w dwóch miejscach znaleziono niewybuchy [FOTO]
W czwartek (7.03) rano strażacy i saperzy interweniują w dwóch miejscach na terenie powiatu wadowickiego.

Rano pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej niewybuch znaleziono podczas wykonywano prac ziemnych na dworcu kolejowym w Leńczach. Na miejsce do przejścia niebezpiecznego znaleziska wezwano pluton saperski z Krakowa.

Saperzy jechali już do Leńcz, kiedy otrzymali podobne zgłoszenie - tym razem stary pocisk artyleryjski wykopano podczas prowadzenia prac ziemnych na terenie jeden z posesji w Brodach. Nim również zajęli się saperzy.

Nikomu nic się nie stało. Znaleziska zostały przewiezione przez żołnierzy na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.

Niewybuch znaleziony w Brodach, foto: policja


- W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko - informują policjanci.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy