Kradzieże alkoholu, sporo kolizji, pijani kierowcy

, Na sygnale, Wiadomości, 16.04.2018 16:00, PG
Tak minęły ostatnie dni w Wadowicach, Andrychowie i Kętach. Raport z policyjnych kartotek.
Kradzieże alkoholu, sporo kolizji, pijani kierowcy

Piątek (13.04.)

Około godz. 07:00 w Andrychowie na ul. Daszyńskiego kierująca samochodem marki suzuki nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w efekcie czego doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem fiat stilo. Sprawczyni została ukarana mandatem.

W Wadowicach na ul. Legionów po godz. 08:00 kierujący samochodem skoda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego, chcąc uniknąć najechania na jego tył, wykonał manewr skrętu w prawo i uderzył w zaparkowany samochód marki renault. Kierowca był trzeźwy.

Natomiast po godz. 11:00 w Wadowicach na ul. Wojska Polskiego kierowca samochodu marki ford mondeo nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego go, w wyniku czego najechał na tył samochodu audi, który następnie siłą uderzenia najechał na tył pojazdu volkswagen. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

W Wadowicach na ul. Zegadłowicza doszło do kradzieży w supermarkecie Lidl. Mężczyzna dokonał kradzieży dwóch butelek whisky o łącznej wartości 126 zł. Towar został odzyskany i powrócił do dalszej sprzedaży. Sprawca został ukarany mandatem.

A około godz. 14:00 na ul. Krakowskiej w Wadowicach kierująca pojazdem marki opel nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy samochodu marki honda w wyniku czego samochód ten uszkodził stojący na poboczu samochód marki fiat. W efekcie tego zdarzenia uszkodzeniu uległy również znaki infrastruktury drogowej oraz tablica reklamowa przy jednej z posesji. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

W Wadowicach na ul. Piłsudskiego około godz. 18:50 kierująca samochodem marki opel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją samochodu marki citroen i najechała na tył tego pojazdu.

Sobota (14.04.)

W Łączanach (gmina Brzeźnica) na ul. Krakowskiej po godz. 06:00 rano kierujący samochodem seat toledo w trakcie jazdy najechał na sarnę, która wtargnęła mu bezpośrednio przed jadący samochód.

W andrychowskiej Biedronce również doszło do kradzieży. Mężczyzna chciał ukraść wódkę. Towar został odzyskany.

Natomiast na ul. Szewskiej w Andrychowie przy stacji benzynowej kierujący samochodem fiat stilo wykonując manewr cofania najechał na zaparkowany samochód bmw.

Niedziela (15.04.)

O godz. 15:00 w Gorzeniu Górnym (gmina Wadowice) kierujący samochodem volkswagen nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu także marki volkswagen, doprowadzając tym samym do zderzenia się pojazdów.

O godzinie 11.45 w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca Nowej Wsi wykazało – 1,09 promila alkoholu.

O godzinie 12.00 w Nowej Wsi na ulicy Świętego Floriana policjanci z drogówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego jadącego na rowerze. Badanie mieszkańca Nowej Wsi wykazało 1,19 promila alkoholu.

O godzinie 22.00 w Grojcu na ulicy Jagiellończyka policjanci zatrzymali do kontroli jadącego na rowerze 18 – letniego mieszkańca Osieka. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,63 promila alkoholu.

Poniedziałek (16.04.)

16 kwietnia o godzinie 13.50 w Bielanach na skrzyżowaniu ulic Kęckiej z Zieloną doszło do kolizji drogowej. Jak wstępnie ustalili policjanci 20 – letni mieszkaniec Tychów, kierując samochodem marki Mitsubishi najechał na tył samochodu marki Audi, którym kierował 23 – letni mieszkaniec Bulowic, a który oczekiwał przed skrzyżowaniem, na możliwość jazdy na wprost.


Wypadek w centrum Andrychowa. Więcej informacji


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy