Koronawirus coraz bardziej się rozpędza. Sytuacja w Małopolsce - 29 marca [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 29.03.2020 20:20, red
Informacje na bieżąco.
Koronawirus coraz bardziej się rozpędza. Sytuacja w Małopolsce - 29 marca [AKTUALIZACJA]
20:10

W niedzielę wieczorem ministerstwo informuje o kolejnych 91 przypadkach koronawirusa w Polsce, w tym o 5 z Małopolski. - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby. - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Dotychczasowy bilans koronawirusa w Polsce: 1862 zakażenia, 22 ofiary śmiertelne.


W niedzielę w Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane.

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w Szpitalu w Myślenicach.

- Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do Szpitala już po jego śmierci. Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące - informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.


19:30

Aktualne dane z Małopolski


14:25
Ministerstwo informuje o kolejnych 54 przypadkach koronawirusa w Małopolsce, w tym 22 w Małopolsce.

W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza (starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie).

" style="text-decoration-line:underline">

W tej grupie jest też 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna).

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego.

Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 145 osób.

W szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W Polsce zakażenie stwierdzono u 1771 osób.

godz. 9:20
W sobotę w całym kraju odnotowano aż 249 przypadków zakażenia koronawirusem.

Niedziela rozpoczęła się od komunikatu Ministerstwa Zdrowia o 79 nowych przypadkach, w tym 11 z Małopolski.

W tej grupie jest:
- 5 osób z Krakowa (1 kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku, 1 młody mężczyzna oraz 1 niepełnoletni),
- 4 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta),
- 1 osoba z powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku),
- 1 osoba z Tarnowa (starsza kobieta).

Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 9 przebywa w izolacji domowej.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 123 osób. W powiecie wadowickim - 5 osób, a oświęcimskim - 1 osoba.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu w Bytomiu zmarł zmarł 85-letni mężczyzna - jest 19 ofiarą śmiertelną koronawirusa w Polsce.


Inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 30.03.2020 14:17

@cath-kto by miał niby majstrować?

cath, 29.03.2020 21:48

Zaczynam odnosić coraz większe wrażenie ze ktoś majstruje przy tych statystykach.