Koronawirus - aktualna sytuacja w Małopolsce. 1 kwietnia [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 01.04.2020 21:25,
Informacje na bieząco.
Koronawirus - aktualna sytuacja w Małopolsce. 1 kwietnia [AKTUALIZACJA]
godz. 21:20
Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia kornawirusem.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.


Jednocześnie poinformowano, że zmarło kolejnych 7 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. - Wszyscy mieli choroby współistniejące - informuje ministerstwo.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem 2554 osób. 43 osoby zmarły.


godz. 14:45

Ministerstwo Zdrowia: w Polsce stwierdzono kolejne 73 przypadki koronawirusa. jedna osoba zmarła - 51-letni mężczyzna w szpitalu w Tychach.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 9 osób w Małopolsce.

W tej grupie jest 7 osób z Krakowa (osoba niepełnoletnia, młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta) oraz po 1 jednej osobie z powiatu bocheńskiego (młody mężczyzna) i powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku).

Wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 209 osób.

Na terenie powiatu wadowickiego w kwarantannie domowej przebywa 556 osób, a w miejscu kwarantanny zbiorowej w Kalwarii Zebrzydowskiej - 15 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto więc 571 osoby. Liczba zakażonych to pięć osób (przypadki stwierdzone w poprzednich dniach)

W powiecie oświęcimskim w ostatnich dniach stwierdzono dwa przypadki Covid-19godz. 8:40

W środę rano ministerstwo informuje o kolejnych 36 przypadkach koronawirusa w Polsce - w sumie jest ich już 2347 (35 osób zmarło)

W Małopolsce Covid-19 stwierdzono u 8 osób.


W tej grupie są:

- 2 starsze osoby z powiatu limanowskiego (mężczyzna i kobieta),

- 2 osoby z powiatu bocheńskiego (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku),

- po 1 osobie z Krakowa (kobieta w sile wieku), Tarnowa (mężczyzna w sile wieku), powiatu olkuskiego (młoda kobieta) i powiatu wielickiego (młody mężczyzna).

Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, a 5 przebywa w izolacji.


- Jednocześnie przekazujemy, że w ostatnich komunikatach wśród zakażonych mieszkanka powiatu wielickiego została omyłkowo wskazana podwójnie (aktualna liczba potwierdzeń zakażenia wśród mieszkańców powiatu wielickiego to 35).

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jeżeli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie przekazane potwierdzenie, że przyczyną zgonu tej osoby była choroba zakaźna COVID-19, będzie to podstawą do ujmowania tego zgonu w prezentowanych statystykach. Przypomnijmy. Sanepid nie decyduje o przyczynie zgonu. Jeżeli służby medyczne ocenią, że przyczyną zgonu jest COVID-19, przekazują tę informację do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na specjalnym formularzu (ZLK-5 – zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania zgonu z powodu zakażenia lub choroby zakaźnej). Informacje z Powiatowej Stacji są przekazywane do WSSE, a z WSSE do MUW.

- informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 200 osób.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy