Kolejny wypadek na słynnym i niebezpiecznym skrzyżowaniu [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 22.09.2018 12:05, red
Do zdarzenia doszło w Andrychowie.
Kolejny wypadek na słynnym i niebezpiecznym skrzyżowaniu [FOTO]
Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w sobotę (22.09) przed południem na skrzyżowaniu ul. Głowackiego ze Żwirki i Wigury w Andrychowie.

Wstępnie wiadomo, że jedna osoba została poszkodowana. Policja ustala dokładne przyczyny tego zdarzenia.

To już kolejny wypadek na tym skrzyżowaniu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 24.09.2018 12:27

słynne niebezpieczne skrzyżowanie??????? a może by tak odbierać prawo jazdy nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym kierowcą ludzie tam jeżdżą tylko z tego terenu kierowcy wstyd po prostu wstyd co się dzieje dziś też na słynnej niebezpiecznej ul. krakowskiej doszło do kolizji p. redaktorze pisz pan niebezpieczny i nieodpowiedzialny kierowca spowodował wypadek na drodze i naraził życie innych osób które uczestniczyły w tym wypadku skrzyżowanie zostaw pan w spokoju.

`, 24.09.2018 11:33

http://niezalezna.pl/237369-co-robi-po-i-n-kiedy-spicie-ten-film-bedzie-hitem-skad-schetyna-ma-tylu-fanow-w-azji-wideo

xpek, 24.09.2018 11:17

brawo starostwo i radni pisu za wybudowanie ronda na tym skrzyżowaniu

specnarz, 24.09.2018 05:16

Zmiana organizacji ruchu była by OK ale rajdowcom to i tak nie będzie przeszkadzało. Na początek kamery i łoić tych co nie wiedzą co to STOP. Ustawić wyświetlacze z licznikami prędkości. Progi może i dobre ale cierpią samochody również tych jeżdżących bezpiecznie. Ps: Widoczność jest tam wystarczająca jeśli zatrzymamy się w odpowiednim miejscu. Problemem są niektórzy kierowcy plus ewentualnie śliska nawierzchnia w niektóre zimowe dni. Coś co im się udaje w innych miejscach, niestety w tym miejscu czasem nie przechodzi i stąd wypadki. Wielu lubi jeździć na krawędzi co widać często na wąskich wiejskich drogach.

optimal, 23.09.2018 19:49

Poza tym nie trzeba się uczyć, wystarczy odgapić od lepszych, chyba że mają się za najlepszych to przepraszam. Szkoda tylko że podałem 4 propozycje a te buraki 0

optimal, 23.09.2018 19:48

Mam kolejny pomysł a mianowicie zrobienia podniesionego skrzyżowania ( cały kwadrat wyglądający jak próg zwalniający). Aż trudno uwierzyć że nasi architekci od infrastruktury nie mogą niczego wymyślić. Mamy bardzo dobrych od budownictwa jednorodzinnego a nie ma od dróg, chodników, ścieżek rowerowych, zajezdni autobusowych? To czego ich uczą?

optimal, 23.09.2018 19:43

Zmiana pierwszeństwa nic nie da bo kto bedzie zapie.... to bedzie zapie... i stuczki dalej będą.

bartsimbson, 23.09.2018 18:02

Głowackiego droga gminna , Żwirki i Wigury powiatowa czyli wyższej kategorii więc na zmianę pierwszeństwa nie ma co liczyć. Kilka lat temu już słyszałem o planach ronda w tym miejscu , a świateł pewnie też się nie doczekamy. Przykro Mi to stwierdzić ale zapewne coś tam się zmieni dopiero jak ktoś tam w wypadku zginie.

kaczor, 23.09.2018 17:59

nie chciałbym się wtrącać ale "wzroczyny16", to jest właśnie nick :) Jak się zabiera głos tak często, ma takie a nie inne ambicje wypadało by to wiedzieć :)

wzroczyny16, 23.09.2018 17:05

roczynianin - nick nie jest nazwiskiem i nic nie znaczy, żadnych nicków nie posiadałem i nie posiadam. Pozdrawiam , nie oczekuj odpowiedzi.

wzroczyny16, 23.09.2018 17:02

bartsibson: Zgadza się - Głowackiego jest do przepustu na cieku wodnym ale łatwiej teren rozpoznawalny gdy wymienia się Wiedeńską i taki wniosek był składany w poprzedniej kadencji, na komisji porządku publicznego, której przewodniczył radny Jan Żydek. Osobiście wnosiłem o zmianę podporządkowania na tym skrzyżowaniu. Pozdrawiam, uwaga słuszna, w pełni się z nią zgadzam. Na tym polega przyjazna wymiana swoich myśli i wiedzy w temacie.

roczynianin, 23.09.2018 14:53

to nick wzorzysty16 ma telefon? Nawet internetowe trolle maja telefon? :) Ktoś się chyba wkopał :) Może dzięki temu poznamy kto stoi za komentarzamiw opinii mieszkańców uchodzącymi często za agresywne?

bartsimbson, 23.09.2018 13:57

@wzroczyny16 - rewitalizacja w proponowanej wersji nie jest możliwa gdyż ul. Wiedeńska nie krzyżuje się z ul. Żwirki i Wigury. Taka drobna uwaga :-)

wzroczyny16, 23.09.2018 13:04

Uprzejmie informuję,że wnioski o zmianę pierwszeństwa już były kierowane do starostwa powiatowego cztery lata wstecz, niestety / dokument istnieje/ , bez żadnych efektów ze strony administratora czyli powiatu. Oni nie mają czasu zajmować się problemami faktycznymi ,zwłaszcza po wyborach - niestety przykre ale prawdziwe. Jeśli ktoś chce na ten temat zemną porozmawiać - proszę bardzo. wzroczyny [email protected] com tel. 736252218

kyfy, 23.09.2018 09:08

Sami wytrawni kierowcy a wypadki na tym skrzyżowaniu występują średnio co miesiąc.Skoro tak jest to trzeba coś z tym zrobić bo stanie się tragedia i jeszcze ktoś tam zginie.Stara zasada mówi żeby ustąpić kierowcy który jedzie pod górę więc proponuję zmianę pierwszeństwa przejazdu.Poprawi to sytuacje kierowców jadących ulicą wiedeńską( szczególnie w zimie) a rajdowcom ze żwirki da chwilę oddechu przed dalszą drogą.

wzroczyny16, 23.09.2018 08:45

Często korzystam z tej drogi jadąc w kierunku cmentarza. W tym dniu, też tamtędy wraz wnuczkiem na rowerku jechałem , zachowanie kierowców mocno mnie szokuje - znak 40km/g a oni pędzą jeden za drugim, setą albo i więcej / obszar gęsto zabudowany w całym ciągu komunikacyjnym. Strach przejść przez Wiedeńską - dzieci i piesi nie mają żadnych szans. Sytuację mogłaby poprawić rewitalizacja, polegająca na podporządkowaniu ul Żwirki Wigury z pierwszeństwem przejazdu dla ul. Wiedeńskiej. Były już takie starania ale powiatowa komisja bezpieczeństwa publicznego nie dała akceptacji takiego rozwiązania. Jeśli kierowcy będą bezmyślnie łamać kodek s drogowy - nieustannie to robią, pozostaje jedyne rozwiązanie wprowadzające sygnalizację świetlną.- tańsza od budowy ronda jest rozwaga kierowców- dokąd tak pędzą nie wiadomo – może na cmentarz? –jeśli tak, to kierunek właściwy. Dodam że oznakowanie na całym ciągu komunikacyjnym jest prawidłowe i niema sensu dyskutowania w temacie.

optimal, 22.09.2018 21:28

Nie ma się co spierać czy to skrzyżowanie jest bezpieczne i dobra widoczność. Jeśli średnio raz w misiącu jest tam wypadek to jest niebezpieczne. Nawet jak to jest wina kogoś kto nie przyswoił podstaw jazdy to cierpi osoba jadąca prawidłowo. Jest parę możliwości na poprawę bezpieczeństwa. Zapomnijmy o rondzie bo wyjdzie cos na wzór ronda z Kóz (dramat). Znaki uwaga wypadki, znak stop z migającymi światełkami zasilanymi solarem. Znak stop namalowany na jezdni. To mi wpadło do głowy w minutę, wiec mam pytanie jakich mamy architektów od przestrzeni publicznej. I niech się nie tłumaczą że płot ponoieważ to teren prywatny i wolność tomku w swoim domku.

Keson, 22.09.2018 12:18

To czarne to peugeot