Kolejny nietrzeźwy kierowca autobusu zatrzymany

, Na sygnale, Wiadomości, 07.07.2018 15:30, red
0,32 promila alkoholu - tyle wydmuchał kierowca autobusu, który woził pasażerów na linii regularnej na trasie Sucha Beskidzka – Kraków.
Kolejny nietrzeźwy kierowca autobusu zatrzymany
Jak podaje krakowski oddział Inspekcji Transportu Drogowego, 5 lipca małopolscy inspektorzy na Dworcu Autobusowym w Krakowie zatrzymali do kontroli autobus, który rozpoczął kurs w Suchej Beskidzkiej o godz. 6.05 i jechał do Krakowa.

- Podczas czynności kontrolnych inspektorzy wyczuli woń alkoholu i poddali badaniu alkomatem kierującego pojazdem. Podejrzenia okazały się trafne, gdyż kierowca prowadził pojazd na „podwójnym gazie”. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy policji, którzy będą prowadzili dalsze czynności w tej sprawie - informuje ITD.

Ponadto, kierowca nie uzupełniał na wykresówkach tachografu wszystkich wymaganych danych, czym prawdopodobnie chciał ominąć przepisy o normach czasu jazdy i odpoczynku.

Dodatkowo, zatrzymano dowód rejestracyjny ww. autobusu za wycieki płynów eksploatacyjnych i niesprawny hamulec awaryjny.

To już kolejna w ostatnich dniach sytuacja, kiedy osoby zawodowo przewożące inne osoby są pijane. Kilka dni temu w Andrychowie zatrzymano nietrzeźwego taksówkarza, a w Kalwarii Zebrzydowskiej pijany był kierowca autokaru wycieczkowego.

Zobacz:źródło: ITD

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy