Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Za co?

, Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2019 14:08,
Nie ma litości.
Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Za co?

Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy zlekceważyli prawo. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Jak informuje policja, w środę (16.10) około godz. 11:00 na terenie gminy Wadowice policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW, który pędził z prędkością 106 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h.

Ponad dwie godziny później uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi utracił kierujący Fiatem, który na ul. Centralnej we Frydrychowicach poruszał się z prędkością 101 km/h.

Obaj kierowcy (mieszkaniec gminy Wadowice oraz mieszkaniec powiatu oświęcimskiego) w związku z popełnionym wykroczeniem zostali ukarani wysokimi mandatami, 10 punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

- W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem - apelują policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy