Kierowca z podwójnym zakazem kierowania wpadł przez spaloną żarówkę

, Na sygnale, Wiadomości, 08.02.2019 10:38, red
26–latek posiada dwa zakazy kierowania.
Kierowca z podwójnym zakazem kierowania wpadł przez spaloną żarówkę

Jak informuje policja, w nocy z 7/8 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali kierowcę posiadającego podwójny zakaz kierowania. Drogowy przestępca zwrócił na siebie uwagę policjantów, gdyż kierował samochodem z niesprawnym oświetleniem.


- Tuż po północy w Kętach na ulicy Reymonta jeden z patroli wypatrzył samochód marki Opel Corsa z niedziałającym tylny światłem. W związku z tym policjanci, chcąc poinformować kierowcę o usterce, pojechali za nim dając mu sygnał do zatrzymania się. Pojazd zjechał na pobocze, więc mundurowi przystąpili do kontroli. Podczas czynności szybko okazało się, że zwykła interwencja, która miała na celu dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie zakończy się jedynie na pouczeniu - informuje rzecznik KPP Oświęcim Małgorzata Jurecka.

Z informacji uzyskanych z policyjnej bazy danych wynikało, że kierujący pojazdem 26–latek bez stałego miejsca zamieszkania, posiada dwa zakazy kierowania. Jeden wydany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, a drugi przez Sąd Rejonowy w Żywcu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany.

Za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.02.2019 07:45

przypominam ROZTARGNIETEGO SĘDZIEGO