Jedna osoba zatruła się czadem

, Na sygnale, Wiadomości, 30.12.2018 09:10, red
Czujnik tlenku węgla uratował życie.
Jedna osoba zatruła się czadem
Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach. Wstępnie wiadomo, że domownicy wezwali służby ratunkowe po tym, jak włączył się czujnik tlenku węgla. Okazało się, że urządzenie uratowało im życie. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni oraz strażacy potwierdzili w mieszkaniu obecność tlenku węgla. Jedna osoba otrzymała pomoc medyczną - miała już objawy zatrucia czadem.

Tej zimy to już kolejne zatrucie tlenkiem węgla w powiecie wadowickim.

Strażacy przypominają: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje, że dzieje się coś niedobrego. Dlatego też aby zadbać o bezpieczeństwo domowników takie urządzenia należy zamontować w pomieszczeniach, gdzie jest otwarte spalanie, a więc np. w łazience, w kuchni oraz pomieszczeniach ogrzewanych piecami.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy