Dzielnicowi z Andrychowa wśród najlepszych

, Na sygnale, Wiadomości, 12.09.2018 12:00, red
Zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w rywalizacji z innymi policjantami z Małopolski.
Dzielnicowi z Andrychowa wśród najlepszych

Na początku września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się małopolskie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „DZIELNICOWY ROKU”. W konkursie uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów ze wszystkich komend powiatowych i miejskich garnizonu małopolskiego.

Konkurs składał się z trzech konkurencji. Pierwszym etapem zmagań był egzamin wiedzy składający się z 60 pytań, który obejmował zagadnienia z zakresu prewencji, prawa, psychologii, zapobiegania przemocy w rodzinie czy przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej. Kolejnym etapem było strzelanie, natomiast ostatnia konkurencja to symulacja przyjęcia interesanta, w trakcie której policjant musiał zakwalifikować zdarzenie do określonej kwalifikacji prawnej i udzielić interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił.

W klasyfikacji generalnej I MIEJSCE zajął mł. asp. DOMINIK PARA na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Andrychowie, na drugiej pozycji uplasował się st. sierż. DAMIAN ŁABĘDŹ z KMP Kraków, natomiast trzecie miejsce na podium zdobył mł. asp. PAWEŁ RAJDA - również funkcjonariusz KP w Andrychowie.
źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy