Dwie osoby z Wadowic zginęły podczas pożarów w Grecji [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 24.07.2018 11:30, red

Turyści z Polski: matka i syn zginęli w wyniku tragicznych pożarów w Grecji.

Dwie osoby z Wadowic zginęły podczas pożarów w Grecji [AKTUALIZACJA]

Od kilku dni w pobliżu Aten i Koryntu w Grecji w różnych miejscach płoną lasy. Sytuacja jest dramatyczna. Temperatura jest bardzo wysoka, jest sucho, wieje silny wiatr, a opady deszczu na razie nie są przewidywane. W czasie pożarów zginęło już ponad 50 osób. Niestety wśród ofiar są także turyści z naszego regionu: kobieta i jej małe dziecko.

Znajdowali się oni w grupie ok. 10 turystów ewakuowanych w poniedziałek (23.07) wieczorem z hotelu Ramada w miejscowości Mati, niedaleko Aten.

- Byli na łodzi wśród ewakuowanych. W niewyjaśnionych okolicznościach łódź zatonęła. Nikt z pasażerów tej łodzi nie przeżył. Potem ich ciała wyłowiono z wody. Okoliczności tragedii wyjaśnia na miejscu policja - powiedział w rozmowie z RMF FM przedstawiciel biura podróży Grecos Adam Górczewski.

Kobieta i jej kilkuletni syn, którzy zginęli w Grecji, pochodzili z Wysokiej k. Wadowic. Mężczyzna, który stracił rodzinę, jest pod opieką biura Grecos.

W Grecji przebywa obecnie na wczasach kilkanaście tysięcy polskich turystów. Ambasada RP w Atenach uruchomiła specjalny numer, pod którym udziela informacji temat sytuacji Polaków w Grecji: +306936554629


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ewa74, 25.07.2018 13:15

czlowiek stracic swoich najblizszych zginelo male dziecko a wam do smiechu i takie komentarze,wstyd

ewa74, 25.07.2018 13:13

keson,widac ze ci do smiechu,

Keson, 25.07.2018 05:18

Przykre ale nie wiarygodne aby w trakcie pożaru się utopić !??!?!?!?!?!!??!?!