Dwie kradzieże, dwa zniszczone auta. Policja szuka sprawców [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 11.10.2019 10:49,
Dwie niemal identyczne sytuacje.
Dwie kradzieże, dwa zniszczone auta. Policja szuka sprawców [FOTO]

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców, którzy w nocy z 9/10 października dokonali krótkotrwałego użycia, a następnie uszkodzenia dwóch pojazdów.

Do obu zdarzeń doszło w nocy z środy na czwartek. Sprawca z terenu parkingu przy ulicy Kościuszki w Kętach skradł lawetę marki Ford Transit, którą następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji przy ulicy Staszica w Nowej Wsi. Z kolei z terenu jednej z posesji w Nowej Wsi został skradziony samochód marki Ford S-Max, który sprawcy porzucili na terenie Kęt również w stanie uszkodzonym.

Na miejscu obu zdarzeń technik kryminalistyki przeprowadził szczegółowe oględziny zabezpieczając ślady, które aktualnie są weryfikowane w celu ustalenia sprawców. Policjanci podejrzewają, że obu zdarzeń mogli dokonać ci sami sprawcy.

- Policjanci poszukują sprawców krótkotrwałego użycia i uszkodzenia obu pojazdów, jednakże apelują również o kontakt osobisty lub telefoniczny (pod numer 33 845 33 22) do osób, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu personaliów sprawców. Zapewniamy anonimowość.

Policjanci zwracają się również z apelem do właścicieli pojazdów o zamykanie samochodów i nie pozostawianie w nich kluczyków, dokumentów oraz innych cennych przedmiotów - czytamy w policyjnym komunikacie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ola, 11.10.2019 12:51

Kradzieże samochodów w celu zniszczenia dzieją się w Kętach od jakiegoś czasu. W nocy z 10 na11 września z okilic osiedla Kamieniec został skradziony Ford Focus. Sprawcy zniszczyli samochód i porzucili wrak na terenie osiedla Nad Sołą. Po 3 tygodniach policja sprawę umorzyła. Ktoś sobie robi niezłą imprezę niszcząc cudzą własność i czując się przy tym zupełnie bezkarnie :(

sowa, 11.10.2019 10:23

Ach ta poprawność polityczna."Krótkotrwałe użycie i uszkodzenie"- przecież to zwykła kradzież.