Drzewo stanęło na drodze pijanemu kierowcy [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2019 09:55, red
Drzewo stanęło na drodze pijanemu kierowcy [FOTO]
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Efektem nietrzeźwego rajdu było stłuczenie głowy, uszkodzony samochód oraz poważne konsekwencje karne.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (6.05.) przed godziną 20.00 w Kętach na ulicy Spacerowej. ulicy Spacerowej w Kętach - samochód uderzył tak w drzewo. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 30 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki Nissan stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierowca doznał stłuczenia głowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,70 promila alkoholu.
Nie był to jedyny pijany kierowca zatrzymany w Kętach i okolicach w ostatnich dniach.

W nocy z 30 kwietnia/1 maja o godzinie 1:40 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze 32 – letniego mieszkańca Kęt. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,94 promila alkoholu.

Godzinę później również w Kętach na ulicy Krakowskiej do kontroli drogowej policjanci zatrzymali samochód marki Mercedes. Za jego kierownicą siedział 31 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,19 promila alkoholu.

1 maja o godzinie 15.00 w Przeciszowie na ulicy Bugajskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze z 44 – letniego mieszkańca Przeciszowa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,60 promila alkoholu.

2 maja o godzinie 11.00 w Kętach na jednym z parkingów doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Jak się okazało 45 letni mieszkaniec powiatu bielskiego kierując samochodem marki Citroen najechał na zaparkowany samochód marki Opel. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało promil alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.
foto: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy