Czad groźny bez względu na porę roku. Interwencja strażaków

, Na sygnale, Wiadomości, 16.05.2019 07:15, red
Strażacy z Andrychowa i Zagórnika interweniowali w jednym z domów po tym, jak mieszkańców postawił na nogi alarm z czujnika tlenku węgla.
Czad groźny bez względu na porę roku. Interwencja strażaków
Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w jednym z domów w Zagórniku przy ulicy Skornickiej. Mieszkańcy wezwali strażaków, bo włączył się czujnik tlenku węgla.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, budynek został przewietrzony.

Strażacy przypominają: czad jest groźny - bez względu na porę roku. Bywa, że zbiera śmiertelne żniwo. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i zakup zwykłego czujnika tlenku węgla, który w porę alarmuje o zagrożeniu.

Tlenek węgla (czad) jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje, że dzieje się coś niedobrego. Dlatego też aby zadbać o bezpieczeństwo domowników, takie urządzenia należy zamontować w pomieszczeniach, gdzie jest otwarte spalanie, a więc np. w łazience, w kuchni oraz pomieszczeniach ogrzewanych piecami.

Czujnik kosztuje kilkadziesiąt złotych. Może uratować życie!

foto: OSP Zagórnik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy