Były dyrektor parku na celowniku CBA i prokuratury

Region, Sucha Beskidzka, Na sygnale, Wiadomości, 08.03.2018 09:00, red
Były dyrektor parku na celowniku CBA i prokuratury

Józef O. był dyrektorem Babiogórskiego Parku Narodowego w latach 2000 - 2015. Został odwołany po stwierdzeniu nieprawidłowości przy budowie schroniska górskiego na Przełęczy Krowiarki, ale nie tylko z tego powodu...

W tym tygodniu w tej sprawie komunikat opublikowało CBA, które prowadzi śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego.

- Śledztwo wykazało nieprawidłowości przy budowie schroniska i budowie szlaku turystycznego. Straty w majątku Parku wynoszą blisko 615 tysięcy złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie.
W ramach śledztwa, prowadzonego przez krakowską Delegaturę, były dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego w latach 2000 - 2015 usłyszał dwa zarzuty przekroczenia uprawnień w zakresie sprawowanego przez siebie stanowiska.
Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy budowie schroniska górskiego na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Ówczesny dyrektor Parku sam wydał pozytywną opinię, że inwestycja nie wpłynie negatywnie na ochronę środowiska. Był zarówno inwestorem jak i wnioskodawcą i samemu sobie pozytywnie zaopiniował zgodę na budowę schroniska.
Śledczy badają prawidłowość wyceny kosztorysu na modernizację szlaku turystycznego „Górny Płaj”. Mężczyzna wyraził zgodę na zmianę technologii modernizacji szlaku poprzez zastosowanie gorszych materiałów niż zamówione. Nie wykonał przy tym zmian w kosztorysie. Działania dyrektora tym samym spowodowały szkodę w majątku Parku na blisko 615 tysięcy złotych.
Postępowanie ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze CBA w Krakowie prowadzą szereg czynności. Były dyrektor usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie - czytamy w komunikacie Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.


fot. print screen z katowice.tvp.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 09.03.2018 12:43

A nie na Markowych Szczawinach?Nie przypominam sobie schroniska na Przełęczy Krowiarki jedynie parkingi i pomnik ofiar katastrofy samolotu.