Bulwersujące! Ktoś podrzucił boczek z gwoździami dla psów

, Na sygnale, Wiadomości, 24.07.2018 10:25, DK

Niebezpieczne znalezisko w gminie Andrychów.

Bulwersujące! Ktoś podrzucił boczek z gwoździami dla psów
W poniedziałek (23.07) jeden z mieszkańców Zagórnika znalazł na drodze plasterek boczku nafaszerowany gwoździami i miedzianym drutem. Ktoś prawdopodobnie w ten sposób na własną rękę próbuje "walczyć" z wałęsającymi się psami.

Zwierzę, które połknie taki nafaszerowany metalem fragment mięsa, umiera w męczarniach. Dodatkowo ktoś po prostu pozaginał miedziany drut w „haczyki”, więc można się domyślić co dzieje się ze zwierzęciem które zje coś takiego.

Wszyscy którzy wiedzą skąd znalezisko może pochodzić, kto je podrzucił, proszeni są o kontakt z Policją.

Zgodnie z kodeksem karnym "Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

To nie pierwszy raz kiedy odkryto takie znalezisko. Podobne fragmenty mięsa z metalem w środku już kilkukrotnie znajdowano w Zagórniku.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

TakaJa, 24.07.2018 18:37

Ludzie bez serca, jak komuś przeszkadza to że psy gonią po wsi to niech zadzwoni na straż miejska to wezmą psa do schroniska i przynajmniej właściciel będzie miał szansę go znaleźć i ktoś się nim zajmie. To jest znęcanie się nad zwierzętami! Nie wiem jak można być tak okrutnym człowiekiem żeby skazywać zwierzęta na cierpienie..

Mieszkaniec2, 24.07.2018 13:07

Gdzie my żyjemy odbija już ludzią ! To nawet nie są ludzie,jak można karać zwierzęta za to,że maja nieodpowiedzialnych właścicieli ! Jak trzeba byc głupim żeby miec takie sposoby , skoro psy chodza same trzeba wezwać straż miejska a nie znęcać się ! Psy szczekajace przeszkadzaja a jak ktoś krzyczy o pomoc albo młodzież hleje pod blokami i się wydzieraja to w tedy nikt nie słyszy zwłaszcza rodzice pociech może za niedługo popodrzucaja coś na ludzi ....Chore wieśniaki .

oshin22, 24.07.2018 11:38

Ale jak "pieseczek" szczeka za płotem do 3ciej nad ranem i żadne prośby do właściciela nie docierają - bo przecież >>pies ma szczekać<< to..... boczek dla właściciela ?