Bez uprawnień za kierownicą, kierowca smarta ma problemy

, Na sygnale, Wiadomości, 22.05.2019 11:00, red
Bez uprawnień za kierownicą, kierowca smarta ma problemy
We wtorek (21.05) około godz. 9:00 na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Smarta. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo.

- Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec powiatu wadowickiego posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wygadaną przez Starostę Wadowickiego. Mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a Kodeksu Karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy