Bandyta pobił sklepikarza i ukradł pieniądze. Został już zatrzymany przez policję

, Na sygnale, Wiadomości, 24.03.2020 18:15,
39-latek trafił do aresztu
Bandyta pobił sklepikarza i ukradł pieniądze. Został już zatrzymany przez policję

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Wadowicach zatrzymali 39-latka podejrzanego o rozbój, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie miasta. Mężczyzna był ponadto poszukiwany do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje policja, 9 marca policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednej z placówek handlowych na terenie Wadowic. Sprawca wszedł do sklepu, w którym obsługiwał starszy mężczyzna, uderzając go pięścią w głowę doprowadził go do stanu bezbronności, po czym ukradł z kasy sklepowej 400 złotych.

Na szczęście, obrażenia głowy pokrzywdzonego nie były poważne.

- Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje i ustalili tożsamość sprawcy. Wytypowany mężczyzna był dobrze znany Policji, gdyż w przeszłości był wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa. Tymczasem, przed jego planowanym zatrzymaniem, w wadowickiej komendzie, zostało zgłoszone 19 marca zaginięcie tego właśnie mężczyzny przez członków jego rodziny. Bliscy obawiali się o jego życie i zdrowie spowodowane myślami samobójczymi - czytajmy w komunikacie wadowickiej policji.

Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa w jednym z domów w Choczni i jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Informacje odnośnie myśli samobójczych okazały się nieprawdziwe a wynikały one ze stanu nietrzeźwości 39-latka.

Wadowiczanin usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy