Alarm z czujnika, czad w budynku

, Na sygnale, Wiadomości, 17.03.2019 19:05,
W niedzielne popołudnie andrychowscy strażacy interweniowali w jednym z budynków
Alarm z czujnika, czad w budynku
Strażacy zostali wezwani po tym, jak w jednym z mieszkań przy ulicy Lenartowicza włączył się czujnik tlenku węgla.

Strażacy przyjechali na miejsce i wykonali pomiary. Jak informuje nas oficer dyżurny w wadowickiej PSP, w dwóch mieszkaniach wykryto obecność tlenku węgla. Na szczęście, stężenie nie było duże. Mieszkania zostały w porę przewietrzone.

Nikomu nic się nie stało.


Strażacy przypominają: tlenek węgla (czad) jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje, że dzieje się coś niedobrego. Dlatego też aby zadbać o bezpieczeństwo domowników takie urządzenia należy zamontować w pomieszczeniach, gdzie jest otwarte spalanie, a więc np. w łazience, w kuchni oraz pomieszczeniach ogrzewanych piecami.


foto, video: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy