Akcja ratunkowa na Babiej Górze

Region, Sucha Beskidzka, Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2017 11:00, red
W skrajnie ekstremalnych warunkach pogodowych ratownicy GOPR ratowali młodego turystę.
Akcja ratunkowa na Babiej Górze
W w niedzielę (3.12) w godzinach wieczornych ratownicy GOPR otrzymali informację o 21-letnim turyście, który utknął w górnych partiach Babiej Góry.
Jak informują ratownicy z suskiej sekcji GOPR, mężczyzna nie był w stanie samodzielnie powrócić ze szczytu do schroniska. Został sprowadzony przez ratowników na Markowe Szczawiny.

- W Beskidach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Na Babiej Górze ogłoszono I stopień zagrożenia lawinowego – informuje w komunikacie GOPR.

- Warunki turystyczne na Babiej Górze. Wszystkich wybierających się na babiogórskie szlaki prosimy o rozwagę i ostrożność szczególnie przy schodzeniu. Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody. Na terenie BgPN obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Uwaga od dnia 05.12.2017 Perć Akademicka zostaje zamknięta dla ruchu turystycznego – czytamy z kolei w komunikacie Babiogórskiego Parku Narodowego z 5 grudnia.Fot. K. Bartunek

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy