Akcja ratownicza na jeziorze w Świnnej Porębie

, Na sygnale, Wiadomości, 08.07.2018 09:40,
Na środku jeziora przewróciła się żaglówka.
Akcja ratownicza na jeziorze w Świnnej Porębie
W sobotę (7.07) na jeziorze przy zaporze w Świnnej Porębie służby ratownicze uczestniczyły w ćwiczeniach z ratownictwa wodnego. Uczestniczyli w nich strażacy z JRG Wadowice, OSP Kryspinów, SAR DT PSIEEGO.PL oraz USAR Czech Republik.

Przy okazji ćwiczeń na jeziorze doszło do prawdziwego wypadku – na środku jeziora wywrócona została żaglówka wraz z załogą: 2 osoby dorosłe i 3-ka dzieci.

Znajdujące się w pobliżu służby ratownicze natychmiast ruszyły z pomocą i uratowały rozbitków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Z racji odległości od miejsca zdarzenia na miejscu jako pierwsi znaleźli się Ratownicy z OSP Kryspinów, po chwili dotarliśmy na miejsce wraz z Jednostką Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Rozbitkowie zostali zabezpieczeni i przetransportowani na brzeg. Łódź została podjęta i zaholowana przez ratowników MWOPR. Na szczęście nikt z uczestników wypadku nie uległ żadnym obrażeniom – relacjonują ratownicy z Miejskiego WOPR w Oświęcimiu.

Trudno przewidzieć, jaki finał miałaby ten wypadek, gdyby akurat nie znajdujące się w sąsiedztwie załogi uczestniczące w ćwiczeniach. Dodajmy, że cały obiekt jest ciągle w budowie i w jeziorze nie wolno pływać.

foto: WOPR Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy