105 mandatów za prędkość. Kierowcy nie widzą znaków?

Region, Wadowice, Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Na sygnale, Wiadomości, 15.05.2018 13:05, red
Kolejna akcja policji na drogach.
105 mandatów za prędkość. Kierowcy nie widzą znaków?

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach brali udział w akcji prowadzonej przez Komendę Główną Policji pod kryptonimem „Prędkość”.

Mundurowi przy użyciu wideorejestratora i ręcznych mierników prędkości kontrolowali drogi w naszym regionie. W wyniku przeprowadzonej akcji, policjanci z wadowickiej drogówki skontrolowali 128 pojazdów i ujawnili 105 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. W działania zaangażowanych było 25 funkcjonariuszy WRD KPP w Wadowicach.

W czasie weekendu na drogach powiatu wadowickiego doszło do 13 kolizji drogowych.

W piątek (11 maja), na ul. Mickiewicza w Kalwarii Zebrzydowskiej, kierująca samochodem Fiat Seicento nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, wskutek czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy. Kobieta wsiadła za kierownicę mając w organizmie 2,8 promila. Zatrzymano jej prawo jazdy.

W sobotę (12 maja), w Spytkowicach na ul. Jana Pawła II, kierujący samochodem osobowym VW Passat jadąc w kierunku Zatora, nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Tego samego dnia, kilka godzin później, w Wadowicach na ul. Piłsudskiego, kierujący pojazdem marki Dacia nie zachował szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu okrężnego i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na rondzie kierującemu Audi A4, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Uczestnicy kolizji trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

W sobotę w miejscowości Babica kierujący samochodem Suzuki Swift, wykonując manewr wyprzedzania nie upewnił się czy ma odpowiednią widoczność, następnie w celu uniknięcia czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka z nieustalonym pojazdem, zjechał poza lewą krawędź jezdni do przydrożnego rowu uszkadzając przepust melioracyjny, a następnie w wyniku odrzutu przejechał poza prawą krawędź jezdni i zatrzymał się poza drogą. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Z kolei 13 maja około godz. 14:00 w Izdebniku, kierujący rowerem w trakcie wykonywania manewru włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki VW Golf, który poruszał się prawidłowo w kierunku Krakowa, w wyniku czego rowerzysta doprowadził do zderzenia. Jak się okazało kierujący rowerem miał w organizmie ponad 2,8 promila.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 15.05.2018 16:41

:-0

aleocochodzi, 15.05.2018 16:35

"Dziel i rządź" To stara prawda pokazująca że skłóconymi ludźmi łatwiej rządzić. Nie ma państwa PiS i państwa totalnych, jest jedno państwo sterowane przez żydowskie lobby. Dawniej zarządcy jeździli po instrukcje do Moskwy a obecnie do Londynu, Waszyngtonu i Tel Avivu.

`, 15.05.2018 15:55

"drodzy hejterzy państwo Totalnych potrzebuje waszych głosów"

maria, 15.05.2018 15:51

Jeśli kierowca nie widzi znaków to powinien mieć odebrane prawo jazdy proste.Za małe kary i dlatego kpią sobie z przepisów.

xpek, 15.05.2018 15:45

drodzy kierowcy państwo PIS potrzebuje waszych pieniążków