Znany i lubiany ksiądz musi odejść z Andrychowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.06.2019 15:00, DK / OPINIE
Tak zdecydował biskup.
Znany i lubiany ksiądz musi odejść z Andrychowa

Maciej Kornecki to bardzo znany i lubiany ksiądz w Andrychowie, ratownik GOPR, autor książek dla dzieci i młodzieży a przede wszystkim kapłan, którego kazania przyciągają wiernych z całej Małopolski i Śląska. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel zdecydował o jego przeniesieniu z parafii w Andrychowie do parafii w Bielsku-Białej.

Dlaczego ksiądz Maciej musi odejść? Zdawało by się, że przenoszenie księży to normalna praktyka na parafiach, ale - jak informują nas andrychowianie - w tym przypadku jest też zupełnie inny wątek. Bo - delikatnie rzecz ujmując - od pewnego czasu niezbyt dobrze układała się współpraca pomiędzy otwartym na świat i ludzi ks. Korneckim a proboszczem ks. Stanisławem Czernikiem, przez wielu kojarzonym poglądami tzw. "kościoła toruńskiego" [od o. T. Rydzyka i Radia Maryja).

W kazaniach ks. Maćka nie pojawiały się nigdy tematy publicystyczne, polityczne, jak np. LGBT, seksualizacja, których skutkiem jest masowe odchodzenie młodych ludzi od kościoła, natomiast pojawiał się zawsze prawdziwy przekaz ewangeliczny, którego brakuje wiernym,. przekaz o miłości Boga do człowieka i miłości ludzi miedzy sobą. To nie odpowiadało ks. Czernikowi, nie chciał żeby ktoś był popularniejszy od niego - mówi nam w rozmowie jedna z parafianek

Ksiądz Maciej, jako świetny katecheta, pedagog, człowiek który swoją postawą przekonuje młodych ludzi do Kościoła, najwyraźniej nie wpisał się w "politykę" andrychowskiej parafii.

A poniżej inne wypowiedzi mieszkańców.

Ks. Maciej przeniósł się do Andrychowa z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej w zeszłym roku. I mimo tak krótkiego czasu, w Andrychowie zyskał olbrzymią aprobatę parafian, ale nie tylko – żeby wysłuchać kazania młodego księdza, który po prostu nie owija w bawełnę, ludzie przyjeżdżają z okolicznych miast.

Ks. Maciej Kornecki poza ratowaniem w GOPR, uczy religii w I Liceum im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie. Uczniowie uwielbiają go, a poza zwykłym „szczęść Boże” zbijają sobie „żółwiki” z wikarym.
Kilka lat temu ks. Maciej wpadł na pomysł wydania książeczki dla dzieci, która w prosty i zrozumiały dla nich sposób, przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wytłumaczy, jak zachowywać się w górach aby bezpiecznie wrócić do domu. Książeczka okazała się hitem, nakład 25 tys. egzemplarzy rozszedł się jak przysłowiowe ciepłe bułki.

Jak mówią mieszkańcy Andrychowa, najbardziej boli fakt, że parafii jak Św. Macieja w Andrychowie zabraknie człowieka, który potrafi rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, który rozumie ich problemy i potrafi wesprzeć.

Zobaczcie wypowiedzi byłych uczniów ks. Macieja Korneckiego.

A poniżej klip ślubny z fragmentem jego kazania – klip zobaczyło już niespełna 5 mln osób z całej Polski.

Https://player.vimeo.com/video/314216130?fbclid=IwAR0hOMNGfmsQRDLbKZ6M_eQKVDUcD6HsJz7Yu1q-7lR8sPypTagbrZwuG-M


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 21.06.2019 10:23

Dokładnie @stan ! dobrze że my wyborcy PO czyli ludzie oświeceni o niezwykłej inteligencji nie pobieramy żadnych 500+, 300+ itd. My darmowej kiełbasy od prezesa nie bierzemy ! pisioki niech sobie mlaskają i do końca świata ale my tej kiełbasy nie chcemy nam ludziom oświeconym wystarczy ciepła woda w kranie !

gregory, 21.06.2019 09:24

Ludzie, kto gdzie i jak długo w jakiejś parafii jest decyduje biskup. Koniec kropka. Nie proboszcz, nie wikary, nie jakiś dowolny burmistrz, wójt w dowolnym miejscu na swiecie, nie jego dwór siejacy plotki zamiast zajmować się tym za co biorą kasę, nie dziennikarze jacy nawet do kościoła nie chodzą. Biskup. I proboszczowie i wikarzy i dziennikarze, i politycy i i ich dwory muszą się z tym pogodzić. Albo zmienić kościół a od katolickiego odstosunkowac się.

stan, 21.06.2019 09:20

Niestety instynkt samozachowawczy w narodzie zanika nikogo to nie rusza,Suweren patriota zajęty jest "darmową kiełbachą od prezesa" ...dopóki bieda nie zajrzy w patriotyczny ryj będzie klaskanie, mlaskanie i popieranie kartoflano-buraczanej dyktatury ciemniaków i przekręciarzy..oto Polska właśnie...

martin79, 21.06.2019 08:32

Ewa super to opisałas....."Myślę, że proboszcz nadaje się już na emeryturę. Ksiądz Maciej to skarb tej parafii i tego kościoła" Proboszcz jest cudowny zrobił dla tej Parafii Tytaniczną pracę.Ile on tu pobudował i zrobił dla tego koscioła. Ale trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejsc niepokonany! Amen

krisu78, 21.06.2019 07:49

fakt podał że biskup Pindel przeniósł po 2 latach Tymoteusza Szydło do innej parafii. Nawet Fakt nie próbował przy tej oakzji skłócać ludzi i siać plotek

krisu78, 21.06.2019 07:47

ciekawe że dobrych księży chcą ludzie którzy z kościołem nie mają nic wspólnego i sami to przyznają :) Jakby mieli wiedzieliby że nikogo nie należy potępiać nawet np. ludzi którzy plotką prowadzą wojnę z księżmi z jakimi mają prywatny zatarg:)

szpp, 21.06.2019 07:30

brawo mamnewsa trzeba bronić dobrych księży a potępiać złych.to nie są święte krowy

mega, 21.06.2019 00:09

pindel

keczanin, 20.06.2019 23:33

ale macie problemy. W Kętach ćwerkają że za chwilę czeka was nowa podwyżka cen za śmieci a wy będziecie sobie plotkować o biskupie jaki przenosi wikarego albo prywatnej wojence jakiegoś dziennikarza z jakimś księdzem

politolog, 20.06.2019 23:14

przecież ten "artykuł" to stek plot i opinii gościa jaki najdelikatniej mówiąc nie lubi tego proboszcza a i innych chyba też. Tak się zagalopował "dziennikarz" że żeby "dowalić" zrobił z proboszcza człowieka jaki wydaje polecenia biskupowi :) Rzecz w tym że w kościele katolickim jest odwrotnie:) Ale co tam... Kto by sie prawdą i faktami przejmował jak trzeba prywatną wojenkę prowadzić?:)

gregory, 20.06.2019 22:51

ten ksiądz powinien oficjalnie wypowiedzieć się. Bo na razie mamy ploty ludzi którzy nawet do kościoła nie chodzą a on jak sami zauważyliście stał się narzędziem do ich siania. Nie wierzę że tego chce. Oficjalnie powinien powiedzieć jak odnosi się do decyzji biskupa, jasno a nie że ktoś pisze jedno, ktoś drugie, trzeci życzliwy jeszcze coś innego a nie wiemy co on myśli.

Anett, 20.06.2019 22:43

A po co pytać tego księdza? Lepiej snuć domysły, siać plotki. Jeszcze ksiądz by powiedział że nie ma konfliktu, odchodzi bo tak bywa i cała "praca" na nic, tylko opinia plotkarza zostaje. PS. proboszczowie są długo a proboszcz w Targanicach odchodzi szybko. Ten sam biskup zdecydował i trzeba się pogodzić. Taki los księdza.

sąsiad, 20.06.2019 22:37

swoją drogą to dziwne że w tym artykule jest tyle domysłów ale nie ma ani słowa tego księdza. to jakieś jaja - jak się o kimś pisze i to takim kontekście to warto go zapytać. Jak się nie chce siać plotek. Bo jak się chce to lepiej nie pytać bo jeszcze powie coś co autorowi nie spasuje :)

sąsiad, 20.06.2019 22:33

o laboga biskup przenosi księdza. Szok nad szokiem. Zaczęły się wakacje i sezon ogórkowy w pełni :))))

Sza, 20.06.2019 22:33

Wstyd księże proboszczu! Kościół to nie miejsce na politykę? Chyba nie to proboszcz przysięgał Bogu! Bóg ksiedza rozliczy z takich decyzji! Ksiądz Maciej to zeslany Anioł do Andrychowa i zamiast czerpać miłosierdzie z jego serca rezygnuje się z tego w imię jakieś chorej polityki która nie powinna tu mieć miejsca. Kazania księdza Macieja zawsze dawały mi wiele do myślenia i dawały taki pozytywny przekaz i czułem że to do mnie przemawia, że jest ktoś kto nawet na mszy dla dzieci przekazuje mi ta wiarę i ja w to wierzę. Moje dzieci też z każdej mszy zawsze potrafiły opowiedzieć kazanie co nie zdarzyło się wcześniej. W zamian za taki dar postanowiłem na składkę dawać kilka razy więcej niż wcześniej. Teraz... nie dam nic. Nie godzę sie na to by w tak perfidny sposob odsuwac z parafii tak wyjątkowego księdza. Od księdza Macieja emanuje taka energia która topi każdy gniew. Kazanie dla dorosłych gdy wspominał swojego ojca poruszyło mnie tak bardzo że nie potrafiłem przestać słuchać. Zresztą glosu księdza można słuchać bez końca. I nie prawdą jest fakt że to normalne że przenoszą go do innej parafii. Wikariusze potrafią być w danej parafii nawet 5 lat a nawet 10 lat się zdarzało np. W Wieprzu. Po roku nie pamiętam żeby kogoś przenoszono. Misją księdza jest głoszenie wiary i nawracanie jak największej ilości zabląkanych owieczek dlaczego nie wiem jak proboszcz mógł się temu przeciwstawić. Ja jako ojciec dzieci w dzisiejszym trudnym świecie gdzie ludzie odsuwaja się od kościoła zwłaszcza przez księży nie potrafiących przekazywać wiary w tak cudowny sposób jak ksiądz Maciej chcę chodzić na msze prowadzone w taki sposób. Przesunięcie księdza Macieja pokazuje że nawet w instytucji Kościół liczy się coś innego niż wiara nadzieja i miłość. Smutne.. wszystkiego najlepszego księże Macieju. Cieszy mnie tylko to że inne osoby będą miały okazję doświadczyć dobra jakie można odczuć w obecności księdza. A ksiądz proboszcz niech ma do konca życia wyrzuty sumienia za to co zrobił.

marcin1970, 20.06.2019 22:28

Żeby nie było, żal że biskup zabiera ks. Macieja ale tak jest w kościele katolickim. Insynuacje antyklerykałów jacy nie lubią tego czy innego księdza, gra na emocjach dzieci i rodziców żeby innemu księdzu dokopać to jednak żenada. Tak samo roszczenie sobie praw jakie ma tylko i wyłącznie biskup.

marcin1970, 20.06.2019 22:24

gostek jaki na prawo i lewo trąbi że jego noga drzwi kościoła nie przestąpi załamany bo wikary jakiego zna z widzenia odchodzi??? Tak sam samo "andrychowski kapuś" ze świtą. Bo jakieś jaja są albo o coś innego chodzi. Bo ten artykuł to ciąg domysłów, insynuacji, anonimowych głosów.

nietakszybko, 20.06.2019 21:46

ale MacGregor piekną wizję przedstawia :) Proboszcz przeciwko LGBT - wypad :) przeciwko rozwodom - wypad :) Itd. Nie wiem albo ktoś jaja sobie robi albo zupełnie zgupiał. Jak ktoś idzie do seminarium to wie, że gdzie go pośle bisup tam ma być. Jak ktoś jest w kościele katolickim wie że wikarych biskup przenosi jak chce czy jak potrzebuje.Żal za księdzem jest na miejscu, histeria jest nie na miejscu. Chyba że to perfidna akcja jest bo artykuł to dno obiektywizmu. Ale to inna historia w jakiej ten ks.Maciek jest tylko narzędziem do ataku na innego księdza.

nietakszybko, 20.06.2019 21:38

w Andrychowie proboszczów rozliczać próbują ludzie którzy jasno mówią że do kościoła nie chodzą.

MacGregor, 20.06.2019 21:17

Dlaczego do tej pory nie ma kadencyjności proboszczów ? Tak jak zwykli księża , do kilku lat i zmiana parafii, za bardzo zaczynają się przyzwyczajać do danej parafii i mieć coraz więcej do powiedzenia, nie licząc się ze zdaniem parafian. Władza absolutna ? W końcu parafie tworzą wierni a nie proboszczowie, którzy powinni być rozliczani przez wiernych a nie przez biskupów .

Anett, 20.06.2019 20:55

Przepraszam ale sztuczna akcja. Księża są przenoszeni. Zwłaszcza wikarzy. Że fajny to idzie do większego miasta. Reszta to bicie piany i chyba faktycznie próba wykorzystania sytuacji do hejtu i to ze strony ludzi którzy do kościoła i tak nie chodzą. Artykuł poniżej krytyki. Domysły, opinie, anonimowe wypowiedzi za zamiast wypowiedzi np. tego księdza czy biskupa. Nawet na targu ludzie starają się bardziej faktów trzymać a autor z tezą wiadomo w kogo "wali" bo tak mu pasuje i już

tomasz2, 20.06.2019 20:42

chodz mi o oficjalną wypowiedź tego księdza i biskupa a nie kolejne ploty

tomasz2, 20.06.2019 20:41

Ktoś w ogóle pytał tego księdza Macieja co on ma do powiedzenia? Pytał biskupa? Czy wszyscy wszystko wiedzą bez nich.

tomasz2, 20.06.2019 20:40

czy wyście powiariowali? Rokos ma rację. Tak wygląda kościół katolicki że księża są przenoszeni czy proboszczowie tego chcą czy nie. Sami proboszczowie też zresztą są przesuwani jeśli tak postanowi biskup o czym przekonał się ten z Targanic. Nie wiem czy to kolejna z premedytacją robiona akcja "andrychowskiego kapusia" i jego klakierów czy po prostu postanowili wykorzystać decyzję biskupa ale fakt bardzo nagle aktywni się zrobili chociaż do kościoła nie chodzą.

kalafior, 20.06.2019 20:39

Wielka strata dla Andrychowa a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.Gdyby takich osób było więcej jak ks.Maciej to świat byłby piękniejszy!

rokos, 20.06.2019 20:29

co do sedna to jak świat światem biskupi przenoszą księży. Tak więc ksiądz Maciej tak jak każdy inny MUSIAŁ przyjść do Andrychowa, MUSI z niego odejść, MUSI iść na inną parafię, będzie MUSIAŁ z niej odejść, będzie MUSIAł iść na następną i tak aż do emerytury. Chyba że zrzuci sutannę.

rokos, 20.06.2019 20:25

ale fakt sam "andrychowski kapuś" i jego świta uaktywnili się że hej. Do kościoła nie chodzą (chyba że służbowo żeby donieść) i chwalą się tym ale rządzić by nim chcieli.

Ewa , 20.06.2019 20:25

Myślę, że proboszcz nadaje się już na emeryturę. Ksiądz Maciej to skarb tej parafii i tego kościoła. Moje dziecko nie było zainteresowane chodzeniem na mszę do czasu gdy byliśmy na mszy dla dzieci prowadzonej przez księdza Macieja. Teraz tylko chce chodzić do kościoła do Andrychowa mimo że jestesmy z innej miejscowosci bo z zaciekawieniem uczestniczy w mszy. Tak to juz bywa gdy ksiądz jest dla ludzi to porostu się go usuwa, bo co jest lepszy? Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka jak ja nie lubię koleżanki z pracy to też mają ja zwolnić. Proboszcz powinien się wstydzić.

rokos, 20.06.2019 20:23

andrychowski kapuś - hmm andrychowski powinien być chyba w cudzysłowiu, nie??? Bo gościu chociaż trzepie od lat kasę w Andrychowie to nie pochodzi stąd a od kilku lat nocuje w Krakowie

abcabc, 20.06.2019 20:23

ten artykuł i te wypowiedzi tych młodych ludzi są najlepszym świadectwem na to jakim ks. Maciej jest kapłanem i jaki powinien być dzisiejszy Kościół.Bynaj,mniej nie sekciarski rydzykowy. Ludzie w stylu czernika i innych twardogłowych księży i biskupów już dawno powinni odejść gdzieś w cień bo nie rozumieją dzisiejszych czasów i młodego pokolenia

marcinmad, 20.06.2019 20:17

Dawid na biskupa, andrychowski kapuś dodatkowa fucha proboszcza . Ksiądz Sowa na jego zastępcę i git :) Koniecznie kazania o tym że LGTB to przyszłość Polski :)

marcinmad, 20.06.2019 20:15

"walcie się. do pięt nie dorastacie DK. Dawid jeśli ty to napisałeś to brawo!!! "Jedziesz" dalej z wiemy z kim. Aż go usuną. do skutku! A jeśli ten ksiądz co go zabrał biskup (zamiast wiadomo kogo usunąć) wspiera LGBT to brawo!!! Niech działa w Bielsku i wraca do nas jak już doprowadzimy do usunięcia innego. "

marcinmad, 20.06.2019 20:14

a jednak andrychowskiemu kapusiowi i jego świcie chodziło o usunięcie kogoś innego :) skąd wielka flustracja i konieczność zadowolanie się atakiem na proboszcza przez kłamstwa.

zandrychowa, 20.06.2019 20:12

posłuchajcie urywków kazań linkowanych na dole tego tekstu.to jest właśnie Kościół przez duże K a nie jakiś czarnik,rydzyk czy PIS

barte, 20.06.2019 19:58

Gratuluję księdzu Maciejowi Korneckiemu.Napewno będzie miał lepiej niż przy andrychowskim rydzyku

",,**,,", 20.06.2019 19:40

Kościół w Polsce to obecnie nie wiara tylko czysty biznes i ekonomia. Pedofile, pedały przykryte habitem, czy jest chociaz jeden ksiądz w Andrychowie ktory odprawi mszę bez pieniedzy, slub, pogrzeb??? Czy jest ksiadz ktory zyje skromnie,nie ma samochodu za sto tysiecy???

",,**,,", 20.06.2019 19:36

Jesli byl taki dobry i Go przeniesli to znaczy ze nie pasował proboszczowi, nie nadawal tym samym głosem politycznym to Go wywalili z Andrychowa, podobno za rok odchodzi proboszcz w 70rocznice urodzin. Takie plotki juz chodza wśród Pań z Kółka rozancowego.

Turboplazmotron, 20.06.2019 19:08

leon i nick1 panegiryzm redaktora w waszym wykonaniu jest żenujący. Miłego wieczoru.

mega, 20.06.2019 18:51

pindel

miki, 20.06.2019 18:38

fajny tytuł, ale trzeba by było dodać , że ksiądz Maciej nie tylko MUSI odejść ale wcześniej MUSIAŁ do Andrychowa przyjechać, bo to wynika z posłuszeństwa dla biskupa ordynariusza. A może jakiś "biskup" z durszlakiem na głowie uzurpuje sobie prawo do decyzji w tym temacie???

nick1, 20.06.2019 18:13

walcie się. do pięt nie dorastacie DK. Dawid jeśli ty to napisałeś to brawo!!! "Jedziesz" dalej z wiemy z kim. Aż go usuną. do skutku! A jeśli ten ksiądz co go zabrał biskup (zamiast wiadomo kogo usunąć) wspiera LGBT to brawo!!! Niech działa w Bielsku i wraca do nas jak już doprowadzimy do usunięcia innego.

nick1, 20.06.2019 18:12

walcie się. do pięt nie dorastacie DK. Dawid to ty to napisałeś to brawo!!! "Jedziesz" dalej z wiemy z kim. Aż go usuną. do skutku! A jeśli ten ksiądz co go zabrał biskup (zamiast wiadomo kogo usunąć) wspiera LGBT to brawo!!! Niech działa w Bielsku i wraca do nas jak już doprowadzimy do usunięcia innego.

marcinmad, 20.06.2019 18:07

w artykule może i sa błędy , może i są anonimowe wypowiedzi może i jest anonimowa parafianka jaka mówi to samo co taki jeden chłopak :) Za to nie ma wypowiedzi księdza Macieja i nie ma wypowiedzi biskupa i nie ma wypowiedzi tego z którym zakolandia za pomocą plot, instunuacji i zaprzyjaśnionego dziennikrza walczy bezskutecznie od wielu lat. Ale co tam - to taki szczegół że tych o których piszemy nie pytamy albo nie zamieszczamy ich wypowiedzi :)

maniek, 20.06.2019 17:53

"Co do samego artykułu .... Następnym razem niech o kościele napisze po prostu członek ruchu LGBT albo członek partii antyklerykalnej – będzie jeszcze śmieszniej :) " - a skąd wiesz krisu że autor tego tekstu nie jest tu albo tu albo w obu ruchach??? Zeby nie było - to legalne a każdy należy do jakiej chce organizacji.

maniek, 20.06.2019 17:51

w artykule mamy błedy, w artykule mamy anonimowe wypowiedzi, "anonimową parafiankę":) Wiadomo o co chodzi a ksiądz Maciej jest tylko narzędziem jakiego używa się.

leon, 20.06.2019 17:39

brawo autor artykułu!!!! Wytyczony cel jasny - wiadomo kto ma odejść i to dyscyplinarnie z Andrychowa i jedziemy dalej w temacie aż co skutku!!!!! Takich dziennikarzy nam trzeba!!!!! Czekamy na dalsze kroki!

krisu78, 20.06.2019 17:33

Co do samego artykułu .... Następnym razem niech o kościele napisze po prostu członek ruchu LGBT albo członek partii antyklerykalnej – będzie jeszcze śmieszniej :)

krisu78, 20.06.2019 17:30

biskup przenosi księdza - no szok :) w kościele katolickim niespotykane :) i jeszcze biskup w decyzjach nie słucha ludzi którzy nie chodzą do kościoła albo wręcz z nim i księżmi walczą - to już skandal :)

mega, 20.06.2019 17:17

wielka szkoda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie znam osobiście człowieka ale słyszałem wiele dobrego o NIM Dalej te matoły z góry robią swoje. A c...........Czernik najbardziej nieodpowiednia osoba na tym stanowisku, politykier, za 5 groszy ustawia wszystko, całe szczęście, że jeżeli kogoś namaści to zawsze przegra

nick1, 20.06.2019 16:33

jeśli ten ksiądz co go zabrał biskup (zamiast wiadomo kogo usunąć) wspierał LGBT to brawo!!! Niech działa w Bielsku i wraca do nas jak już doprowadzimy do usunięcia innego.

nick1, 20.06.2019 16:31

Dawid to tyś to napisał??? Jeśli tak - brawo!!! "Jedziesz" dalej z wiemy z kim. Aż go usuną. do skutku!

TEPI, 20.06.2019 16:30

Wszystko spoko, ale wyczytałem w materiale, że nie poruszał kwestii związanych ze społecznością LGBT, a to też są ludzie, powiedziałbym, że w wielu przypadkach lepsi od tych, którzy ich krytykują i piętnują. Fajnie być fajnym i przekazywać moralne wzorce młodzieży, która z racji wieku dopiero szuka swojej drogi, swojego miejsca w życiu, ale co z pomocą dla "odmieńców"? Czy ten Wasz ksiądz próbował chronić ich przed ignorancją, bezrefleksyjnością, obłudą brakiem tolerancji? Czy ten Wasz ksiądz dał Wam swoisty wybór, żebyście sami mogli osądzić, co jest zwykłą hipokryzją i obłudą, czyli dzisiejszy kościół, a brak tolerancji dla każdego, kto myśli inaczej, żyje inaczej, wygląda inaczej, a mimo to, potrafi być kimś empatycznym, kochającym i przyzwoitym? Nauczać o suchej miłości, która nie polega na szacunku do drugiej osoby i funkcjonuje tylko jako coś za coś to zwykłe brednie. Jeżeli wszyscy czujecie się dziećmi bożymi, to nie odrzucajcie tych, którzy odrzucają inni, bo to wszystko traci wtedy sens, zwłaszcza że każdy został stworzony na jego obraz i podobieństwo, więc jak można mówić o czyjejś odmienności, o czyimś upośledzeniu z racji innych upodobań? Około 6/100 osób nie jest hetero, czyli rozmawiacie z nimi, imprezujecie z nimi, często nie mając pojęcia o ich prawdziwej naturze, a gdy wyciągną swojego trupa z szafy, robiąc coming out, to czy od tego momentu stają się kimś gorszym? Jestem ciekaw, czy ten przyjaciel i półbóg w sutannie Was tego nauczał.

leon, 20.06.2019 16:23

Dawid jeśli to ty napisałeś - kawał dobrej roboty ten tekst! Działaj dalej! PS. Wcześniej czy później poradzimy sobie z proboszczem!!!! I tym na dole i tym na górze.

gregory, 20.06.2019 16:16

śmieszny to byłby Kościół gdyby o tym kto odchodzi a kto zostaje decydowali antyklerykałowie, ludzie jacy prowadzą prywatne wojny z proboszczami posługując się plotkami i ludzie którzy księży znają ze słyszenia bo kościół to nie ich klimaty

gregory, 20.06.2019 16:14

"wniosek - choć to przykre to biskup dobrze zrobił że przenosi księdza Maćka. Im bardziej ulega się ludziom tym więcej do powiedzenia mają ci którzy z kościołem nie mają nic wspólnego ale jacy chcieliby w nim rządzić i to za pomocą plotek, insynuacji i anonimowych wypowiedzi niby parafianek. " w punkt napisane.

mega, 20.06.2019 16:10

wielka szkoda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie znam osobiście człowieka ale słyszałem wiele dobrego o NIM Dalej te matoły z góry robią swoje. A c...........Czernik najbardziej nieodpowiednia osoba na tym stanowisku, politykier, za 5 groszy ustawia wszystko, całe szczęście, że jeżeli kogoś namaści to zawsze przegra

ranyjulek, 20.06.2019 16:08

wniosek - choć to przykre to biskup dobrze zrobił że przenosi księdza Maćka. Im bardziej ulega się ludziom tym więcej do powiedzenia mają ci którzy z kościołem nie mają nic wspólnego ale jacy chcieliby w nim rządzić i to za pomocą plotek, insynuacji i anonimowych wypowiedzi niby parafianek.

ranyjulek, 20.06.2019 16:06

na 100 procent wiem że na FB mmanewsa najwięcej złego do powiedzenia mają ludzie którzy do kościoła chodzą 3 razy do roku. Bo to moi znajomi jakich nota bene lubię.

ranyjulek, 20.06.2019 16:05

mam wrażenie że ten artykuł napisał człowiek jaki nie ma wiele wspólnego z kościołem ale i tak proboszcza bardzo nie lubi - szkoda tylko jeśli posługuje się na tej wojence anonimowymi wypowiedziami.

leon, 20.06.2019 15:57

"uważam że w tym artykule powinno być jeszcze więcej anonimowych wypowiedzi "parafianek" :))) I wszystkie powinny przypominać opinie takiego jednego chłopaka jaki bardzo nie lubi proboszcza :)))" - go... cię powinno obchodzić kaczko kogo opinie przypominają te anonimowe wypowiedzi!

leon, 20.06.2019 15:56

Dawid jeśli to ty napisałeś - kawał dobrej roboty ten tekst! Działaj dalej! PS. Wcześniej czy później poradzimy sobie z proboszczem!!!! I tym na dole i tym na górze.

kaczor, 20.06.2019 15:51

ponadto te anonimowe wypowiedzi powinny zostać wzmocnione falą plotek i insynuacji!!! A tak w ogóle to powinna powstać rada antyklerykałów jacy będą decydować kto zostaje na parafiach a kto nie i jeśli biskup nie posłucha to ta rada antyklerykałów powinna usuwać biskupów. A co jak szaleć to szaleć :)

xpek, 20.06.2019 15:51

brawo dla młodzieży wypowiadającej się w nagraniu

xpek, 20.06.2019 15:50

szkoda bo byla szansa na dobre dla Andrychowa zmiany

kaczor, 20.06.2019 15:49

uważam że w tym artykule powinno być jeszcze więcej anonimowych wypowiedzi "parafianek" :))) I wszystkie powinny przypominać opinie takiego jednego chłopaka jaki bardzo nie lubi proboszcza :)))

andrychowianka2, 20.06.2019 15:43

druga sprawa - żaden ksiądz nie chce żeby w obronę brał go antyklerykał jaki do kościoła nie chodzi chyba że służbowo i jaki prowadzi za pomocą insynuacji i anonimowych wypowiedzi prywatną wojnę z proboszczem. Bo gwiazdą w Andrychowie może być tylko jedna osoba. I nie jest nią ani ksiądz Maciek ani żaden proboszcz ale właśnie on :)

andrychowianka2, 20.06.2019 15:40

dwie rzeczy - szkoda że biskup zdecydował jak decydował.

martinez, 20.06.2019 15:36

co prawda mimo szumnych zapowiedzi nie udało sie zmienić proboszcza na dole ale moim zdaniem Dawid z Tomaszem powinni sięgać wyżej - zmienić biskupa jeśli ich nie słucha!!! Do dzieła!!! Tylko przyłączam się - błagam innymi metodami niż donosy, anonimowe wypowiedzi i pisanie głupot jak ta że Maciej jest i Macieja dopiero od roku!

rokos, 20.06.2019 15:27

jeśli to 1367 odcinek prywatnej wojny "dziennikarza" z proboszczem to powinien lepiej się przygotować niż anonimowe wypowiedzi "jednej z parafianek" (dobre:)) i pisanie bzdur bo ksiądz Maciek jest dłużej u Macieja niż rok. Kto chodzi tam na msze ten wie.

tomasznasz, 20.06.2019 15:18

ja wszystko rozumiem ale jeśli DK to Dawid Kierczak to sorry bardzo obiektywny artykuł :)