Wyruszyła andrychowska pielgrzymka [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.08.2018 09:40,
W poniedziałkowy (6.08) poranek wyruszyła piesza pielgrzymka z Andrychowa do Częstochowy.
Wyruszyła andrychowska pielgrzymka [FOTO]

W poniedziałek (6.08) z dziedzińca parafii św. Stanisława w Andrychowie wyruszyło ponad 300 osób. Po drodze dołączy do nich jeszcze kilkanaście osób w Wieprzu i Gierałtowicach.

Od lat pielgrzymka przebiega według tego samego scenariusza. Wszystko jest dokładnie zaplanowane. W pierwszy dzień, na rozgrzewkę, uczestnicy pielgrzymki przejdą 24 km. Wieczorem dojdą do miejscowości Olszyny. Jutro pokonają 32 km. W sumie w ciągu kilku dni pielgrzymi przejdą 170 km. To z pewnością będzie dla nich duży wysiłek. W najbliższych dniach upały nie osłabną.

Do celu, na Jasną Górę, dotrą 11 sierpnia w południe. Do domów wrócą już autobusem.

Dla pielgrzymów to będzie wyjątkowo trudne zadanie - także z uwagi na zapowiadane ekstremalne upały - w czwartek i piątek będzie nawet 33 st. C. w cieniu.

Zobaczcie zdjęcia


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

Pozostałe wiadomości