Wyniki matur. W powiecie wadowickim zdało 90 % absolwentów

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.07.2019 15:40, PG
Z kolei województwo małopolskie osiągnęło najlepszą zdawalność w Polsce.
Wyniki matur. W powiecie wadowickim zdało 90 % absolwentów

W czwartek (04.07.) Okręgowe Komisje Egzaminacyjne podały wyniki matur. Przypomnimy, że tegoroczne matury odbywały się w nieprzyjemnej atmosferze i do końca nie było wiadomo czy w ogóle się odbędą. Sytuacja ta spowodowana była strajkiem nauczycieli.

I tak w województwie małopolskim do matury przystąpiło 25 235 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i to właśnie w tym województwie najwięcej tegorocznych maturzystów zdało egzaminy, czyli 85 %.

Maturzyści przystąpili do egzaminu w części ustnej z języka polskiego i języka obcego a w części pisemnej z języka polskiego, matematyki, języka obcego a także obowiązkowo z wybranego przez siebie przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

W powiecie wadowickim zdawalność matury wyniosła aż 90 %. Do matury podeszło 520 absolwentów liceów, z czego egzaminy zdało 489 osób, a także 555 absolwentów techników, z czego maturę zdało 478 osób.

Z kolei w powiecie suskim zdawalność matur było nico niższa, bo wyniosła 81 %. Do egzaminów podeszło 632 absolwentów liceów i techników.

Na tych, którym egzaminy się nie powiodły, czekają poprawki w sierpniu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy