Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy? [SONDA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.12.2018 20:00, DK
Jest taka propozycja. Co na ten temat sądzą mieszkańcy?
Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy? [SONDA]
W Wigilię większość urzędów w regionie będzie nieczynne. Ale to wcale nie oznacza, że wszyscy w ten dzień mają dzień wolny.

Do Sejmu trafił projekt ustawy, aby w Wigilia Bożego Narodzenia i Wielki Piątek były dniami wolnymi. Autorami projektu są posłowie Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów.

Nowe przepisy miałyby wejść w życie już w przyszłym roku. Pod warunkiem, że zgodzi się na to większość sejmowa.

Co na temat tego pomysły sądzą mieszkańcy? Zapytaliśmy o to na ulicach Andrychowa.
Wigilia Bożego Narodzenia jest ustawowo dniem wolnym od pracy w Bułgarii, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, oraz na Węgrzech.

Z kolei Wielki Piątek jest dniem ustawowo wolnym od pracy w 15 państwach Unii Europejskiej. Tego dnia nie pracują: Austriacy, Brytyjczycy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Duńczycy, Estończycy, Finowie, Hiszpanie, Holendrzy, Łotysze, Maltańczycy, Niemcy, Portugalczycy, Słowacy, Szwedzi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 12.12.2018 05:18

Zróbmy cały rok wolny od pracy.

MieszkaniecOsiedla, 11.12.2018 21:47

Jak będzie tyle wolnego to ludzi nie będzie stać na te święta... Swoją drogą widzę że portal na siłę szuka tematow dla czytelników.